Counting Crows to amerykańska grupa rockowa z San Francisco, założona w 1991 roku. Ich brzmienie jest swoistą mieszanką Van Morrisona, The Band i R.E.M.. Praktycznie nieznany zespół stał się sensacją 1994 roku. Wtedy Counting Crows zaprezentowali swój wielki singel "Mr. Jones", pochodzący z wydanej rok wcześniej debiutanckiej płyty "August And Everything After". Ten utwór stał się ich biletem do sławy. Błyskotliwa osobowość Adama Duritza, frontmana i twórcy piosenek zespołu, zapewniła mu stałe miejsce w prasie nie tylko muzycznej.

Później grupie nie wiodło się już tak dobrze, w 1996 roku ukazała się płyta "Recovering The Satellites", a dwa lata później koncertowa "Across a Wire - Live in New York". A po słabym przyjęciu trzeciego albumu "This Desert Life" (1999) Counting Crows skupili się głównie na graniu koncertów. Jednak w połowie 2002 roku grupa powróciła z czwartą w swojej karierze płytą - "Hard Candy". Na albumie znalazła się muzyka będąca kompilacją a, i staromodnego u. Gościnnie zaśpiewali także Sheryl Crow i Ryan Adams (z tym drugim Duritz śpiewał w jego wielkim singlu "Answering Bell"). Album, zawierający 13 utworów, promował singel z przebojem "American Girls". Duritz spytany o tą właśnie płytę powiedział: "Tym razem chciałem skoncentrować się głównie na melodii. Poezja jest wspaniała - czytam poezję. Ale nie mam najmniejszego zamiaru być poetą. Piszę piosenki i chcę, by zostawiły trwały ślad w pamięci słuchaczy."

Z kolei w listopadzie 2003 roku, ukazała się płyta, stanowiąca podsumowanie 10 lat twórczości Counting Crows. Album "Films About Ghosts" zawiera przeboje z czterech najlepszych longplayów zespołu, wystarczy wspomnieć o "Hangin' Around", "A Long December", "Mr. Jones" czy "Big Yellow Taxi". Znalazły się tam też dwa nowe single - "Friend Of The Devil" i "She Don't Want Nobody Near".

Dyskogafia:
- August And Everything After (1993)
- Recovering The Satellites (1996)
- This Desert Life (1999)
- Hard Candy (2002)
- Films About Ghosts (The Best Of...) (2003)
- Saturday Nights & Sunday Morning (2008)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło