Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. "Pasażer". Kawałek ten gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna. Wtedy to Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman stwierdzili, że razem z Jarkiem bardzo dobrze im się pracuje i postanowili założyć zespół, który swym brzmieniem powróci do lat 60-tych. Ogromny sukces płyty Big Cyca "Z gitarą wśród zwierząt" sprawił jednak, że plany te trzeba było odłożyć na później. Tak więc płyta Czarno-Czarnych ukazała się dopiero dwa lata później, w 1998 r. Nagrano ją przy użyciu starych bułgarskich wzmacniaczy, enerdowskich gitar i radzieckich organów, a samą perkusję przy pomocy tylko trzech mikrofonów. Najważniejsze jednak było to, że Czarno-Czarni nagrywali swój materiał wyłącznie dla własnej przyjemności traktując to jako świetną zabawę. W piosenkach Czarno-Czarnych nie ma miejsca dla polityki ani agresji, dużą rolę odgrywają absurdalne teksty Jarka, które dotyczą przede wszystkim miłości i radości z życia.
Zupełnie niespodziewanie projekt ten odniósł ogromny sukces artystyczny i komercyjny. Już pierwszy singiel "Nogi" sprawił, że w ciągu dwóch miesięcy sprzedano aż 50 tys. płyt. Zespół wydał nastęnie dwa nowe single ("Trąbo-Twist" i "Miłość i rtęć"), co pozwoliło dołączyć im do wąskiego grona artystów mających na swym koncie platynowe trofeum. Można zatem śmiało powiedzieć, że wspólny pomysł połączenia kapel Big Cyc i Bielizna był niewątpliwie strzałem w dziesiątkę.

W 2OOOr. Czarno-Czarni wydają płytę "Niewidzalni" z której dwie piosenki "Śpiąca Jola" i "Jedzą rybę" okupują czołowe miejsca na listach przebojów.. Zespół regularnie koncertuje , w 2002 roku podpisuje kontrakt z Universalem
i wydaje album "Jasna strona księżyca". W 2003 Czarni występują na festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie przeboje 40-lecia wykonują wiązankę starych przebojów zwieńczoną utworem "Nogi". W tym samym czasie grupa nagrywa piosenkę "Nie choruj", która jest motywem przewodnim emitowanego przez Polsat serialu komediowego "Daleko od noszy" . W latach 2002-2004 Czarno Czarni prócz występów w Polsce koncertują w Nowym Jorku, Chicago, Londynie i Brukseli.
Jesienią 2004 roku zespół wydaje płytę "Sułtani swingu" zawierającą swingowe wersje klasycznych polskich przebojów z lat 30, 40 i 50. Czarno Czarni wbijają się w smokingi i porażają wszystkich stylową elegancją.
Stare przeboje w wykonaniu zespołu są ozdobą wszystkich najpopularniejszych programów telewizyjnych takich jak: "Randka w ciemno" , "Szansa na sukces" czy "Od przedszkola do Opola". Czym jeszcze zaskoczą nas Czarni? Dalszy ciag historii pisze życie...


Dyskografia:
1998 Nogi
2000 Niewidzialni
2002 Jasna strona Księżyca

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło