Daab - teksty piosenek
DAAB -Oficjalna strona zespołu http://www.daab.art.pl// - e-mail: daab@op.pl - facebook:http://www.facebook.com/profile.php?id=100001772908078&sk=info ------------------ DAAB to najbardziej rozpoznawalny polski zespół reggae.

Zespół został założony w 1983 roku w Warszawie przez Dariusza Gierszewskiego, Andrzeja Zeńczewskiego, Artura Miłoszewskiego i Piotra Strojnowskiego. W tym składzie grupa nagrała pierwszy singel Do plastica/Przed nami wielka przestrzeń, wydany w roku 1984. Piosenki te śpiewali Strojnowski (Do plastica) i Zeńczewski (Przed nami wielka przestrzeń).

W tym czasie Daab intensywnie koncertował, m.in. odwiedził festiwale w całej Polsce, a także wystąpił w Holandii, Francji, Danii, Szwecji, ZSRR i Bułgarii. W połowie roku 1985 grupa nagrała debiutancki album Daab, wydany na wiosnę następnego. Na płycie znalazło się wiele przebojów - Kalejdoskop moich dróg, Fala ludzkich serc, W zakamarkach naszych dusz, instrumentalny -Fryzjer na plaży oraz Ogrodu serce. Ten ostatni cieszył się wyjątkową popularnością i stał się największym hitem w historii polskiego reggae. W 1986 roku zespół nagrał płytę Ludzkie uczucia. W 1989/czerwiec/ DAAB wystąpil na koncercie w katowickim Spodku z okazji dziesięciolecia Dżemu oraz nagrał album "III" (1989).Trzy lata później Daab zdecydował się na ponowną rejestrację tych utworów, wydając je - wraz z kilkoma nowymi i ze zmienioną kolejnością piosenek jako kompaktową wersję trzeciego albumu (była to pierwsza płyta kompaktowa w dyskografii grupy). W tym czasie skład ustabilizował się, a jego trzon do dziś tworzą współzałożyciele Zeńczewski/wokal,gitara/, Miłoszewski/bas/ i Gierszewski/perkusja/, z którymi współpracowali m.in:gitarzysta Michał Grymuza(m.in. z Armii i zespołu Edyty Bartosiewicz) oraz Grzegorz Rytka i Piotr Korzeniowski.
W dziesiątą rocznicę powstania Daab wydał składankowy album "To co najlepsze 1983-93 "(1994). . Jubileusz 10-lecia zespół uczcił także serią koncertów, z których największe odbyły się na festiwalu Węgorzewo 1993 oraz Rock Famie w Świnoujściu. Zespół ciągle prowadzi ożywioną działalność koncertową,przygotowując nową płytę.W 2008r otworzył największy polski open-air festiwal Przystanek Woodstock ,grając dla 150000 ludzi,a na Ostróda Reggae Festiwal obchodził 25 lecie swojej działalności. Oficjalna strona zespołu http://www.daab.art.pl// e-mail: daab@op.pl facebook : http://www.facebook.com/profile.php?id=100001772908078

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło