Istnieje minimum pięć zespołów pod taką nazwą:

1) Niemiecka kapela grająca screamo

2)Belgijska grupa grająca gothic metal. Kapela ta powstała w 1995 roku. Oto ich strona internetowa: www.danse-macabre.com

3)Grupa pochodzi z Polski, z miasta Lublina. Grają muzykę, której nie można jednoznacznie zakwalifikować, głównie death-black z elementami symfonicznymi, choć widać również inspirację heavy metalem a nawet punkiem. W tej chwili przygotowywany jest materiał na pierwszą płytę, poszukiwany jest też stały perkusista.

Skład:

Szogas-wokal
Gazda-gitara rytmiczna
Harold-gitara prowadząca
Arras-bas

4)Polski Zespół z miejscowości Babiak(Południowo-wschodnia wielkopolska). Danse Macabre graja muzykę z pogranicza rocka i metalu. Grając od 1999 roku zespół zagrał wiele koncertów, lecz niestety nie miał szansy nagrać płyty. Początkowo zespół występował pod nazwą Prosektorium w pięcioosobowym składzie, jednak wokalistka odeszła z grupy. Po tej zmianie personalnej została też zmieniona nazwa.Jedyne nagrania z tamtego okresu są w posiadaniu zespołu oraz paru osób z ich otoczenia.
Skład:
Bodek/Elvis - Wokal, Gitara
Tommy - Gitara prowadząca
Szkielet - Bas
Marcin - Perkusja

Po kilku latach zawieszenia (z przerwami na kilka okazjonalnych koncertów już z nowym perkusistą) Danse Macabre ponownie wznowiło działalność w innym skaładzie:

Wioletta - Wokal
Tommy - Gitara prowadząca
Grzegorz - Gitara
Szkielet - Bas
Szymon - Perkusja

W tym składzie nagrali pierwszego singla w 2010r. dostępny na Myspace:
www.myspace.com/dansemacabrepl

5) Francuski zespół wykonujący muzykę experimental / coldwave / industrial / gothic, inspirowana takimi zespołami jak Bauhaus (pierwsza płyta), Warsaw / wczesnym Joy Division czy też twórczością np. Psychic TV. Wydali 1 12" w 1983r, wznowioną niedawno na CD przez Infrastition. http://www.discogs.com/artist/Danse+Macabre+%288%29User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło