Danzel - teksty piosenek
Danzel, właściwie Johan Waem (ur. 9 listopada 1976 w Beveren-Waas, Belgia) – belgijski piosenkarz z Antwerpii odkryty w programie Idol. Tworzy głównie muzykę w stylu euro dance.

W 2004 wylansował swój największy przebój "Pump it Up". Utwór jest coverem piosenki z połowy lat 90. XX wieku "Put Your Hands Up" zespołu Black & White Brothers. Danzel rozpoczynał swoją karierę jako wokalista i basista w zespole der Band Scherp op de Snee. Później śpiewał chórki w zespole L.A. Band. W 2003 roku wziął udział w belgijskiej edycji Idola, jednak nie zajął w nim żadnego znaczącego miejsca. Danzel promuje się w muzyce pop i dance. Ma na swoim koncie płytę The Name of the Jam która została wydana 15 listopada 2004 roku. W styczniu 2006 roku wziął udział w Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce, w których zajął 9. miejsce. 8 lutego 2008 roku wydał swoją trzecią płytę - Unlocked. We wrześniu 2008 roku teledysk do piosenki What is life nagrywał w Rzeszowie. W maju 2009 rusza pierwsza trasa Danzela w Polsce - Danzel Live Tour 2009 z najlepszymi polskimi muzykami. Nad całą trasą i promocją Artysty czuwa polski Management artysty Firma Music Zone Katarzyna Litwin.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło