Death Angel - filipińsko- amerykański zespół thrashmetalowy, powstał w 1982 roku, w San Francisco/ California. Można śmiało powiedzieć, że kładli fundamenty pod budowę "thrashu z Bay Area". Zespół rozpoczął karierę w składzie Rob Cavestany (gitara prowadząca), Gus Pepa (gitara rytmiczna), Dennis Pepa (gitara basowa, wokal), Andy Galeon (perkusja).W 1983 Death Angel nagrał pierwsze demo: Heavy Metal Insanity. Mark Osegueda (wokal) dołączył do grupy w 1984 roku. W tym czasie w brzmieniu zespołu można było usłyszeć wpływy takich kapel jak Metallica, Exodus czy Testament. W roku 1986 wydane zostało kolejne demo- Kill As One pod patronatem Kirka Hammeta. Sukces drugiego dema doprowadził do podpisania kontraktu z Enigma Records i nagrania w 1987 roku płyty "The Ultra-Violence". Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy muzycy mieli wtedy mniej niż 20 lat, a krążek sprzedał się w nakładzie 40 tys. egzemplarzy w czasie pierwszych czterech miesięcy. W 1988 roku Death Angel wydał kolejną płytę, wciąż w barwach Enigma Records, zatytułowaną "Frolic Through The Park". Ugruntowana pozycja na rynku pozwoliła muzykom wyruszyć w pierwszą poważną trasę koncertową i odnieść sukces m.in. w Japonii. Rok 1989 przyniósł zmianę wytwórni na Geffen Records. W tym samym roku Death Angel zaszczycił słuchaczy trzecią, legendarną płytą "Act III", wyprodukowaną przez Maxa Normana (współpracował m.in. z Megadeth). W 1990 roku wytwórnia Enigma Records wypuściła na rynek "Fall From Grace" z kawałkami zarejestrowanymi w wersji live.Od 1991 Death Angel nagrywał pod nazwą The Organization. W 1995 roku grupę opuścił Gus Pepa, a w 1998 roku Rob Cavestany i Andy Galeon znów połączyli siły z Markiem Osegueda po raz pierwszy od 1990 roku. Z basistą Michaelem Isaiahem trio nagrało EP "Devour" sygnowane nazwą zespołu "Swarm". Grupie w tym składzie nie udało się jednak odnieść "komercyjnego sukcesu". Nadchodzi rok 2001. Niesie ze sobą powrót prawdziwego Death Angel. Grupa odnowiła działalność pod starą nazwą. W skład weszli: Ted Aguilar, Rob Cavestany, Mark Osegueda, Andy Galeon i Dennis Pepa. A wszystko to z okazji "Thrash of the Titans". Z początku miała to być reaktywacja na potrzeby jednego show, ale po tak gorącym przyjęciu Death Angel postanowili zostać. W 2004 roku w barwach Nuclear Blast wydana została płyta "The Art of Dying". "Killing Season" ukazał się na początku 2008 roku i okazał się strzałem w dziesiątkę. W 2010 roku zespół wydał Relentless Retribution, który także został gorąco przyjęty przez fanów.

Dyskografia:
Heavy Metal Insanity - Demo (1983),
Kill As One - Demo (1986),
The Ultra-Violence - LP (1987)
Frolic Through The Park - LP (1988)
Bored - singel (1989)
Fall From Grace - live (1990)
Act III - LP (1990)
The Art of Dying - LP (2004)
Archives and Artifacts - box set (2005)
Killing Season - LP (2008)
Relentless Retribution (2010)

Obecny skład: Mark Osegueda - wokal, Rob Cavestany - gitara prowadząca, wokal - Ted Aguilar- gitara rytmiczna, Will Carroll - perkusja , Sammy Diosdado - bas, wokal.
Byli członkowie: Gus Pepa - gitara rytmiczna, Dennis Pepa - bas, wokal, Andy Galeon - perkusja

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło