Deicide

67 tekstów piosenek
Deicide (łac. Bogobójstwo), to amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal, poruszając w swej twórczości zagadnienie satanizmu. Zespół powstał 1987 roku w Tampa w stanie Floryda pod nazwą Carnage. Aktualnie związany jest kontraktem z wytwórnią Earache Records.

Działalność grupy zainicjowali gitarzysta Brian Hoffman oraz perkusista Steve Asheim, do których wkrótce dołączyli brat Hoffmana Eric (gitara) oraz basista i wokalista Glen Benton po którego przyjściu grupa zmieniła nazwę na Amon.

Jeszcze 1987 roku grupa zarejestrowała debiutanckie demo pt. Feasting the Beast oraz w dwa lata później demo pt. Sacrificial. Obydwa wydawnictwa znalazły się później na wydanej nakładem Roadrunner Records w 1993 roku kompilacji Amon: Feasting the Beast.

W 1990 roku w wyniku nacisków wytwórni zespół zmienił nazwę na Deicide, która stała się jednocześnie tytułem debiutanckiego albumu. Wydawnictwo cieszyło się uznaniem zarówno fanów jak i krytyków, obecnie zaś zaliczane jest do klasyki gatunku death metal.

Dwa lata później ukazał się kolejny zrealizowany Morrisound Recording album grupy pt. Legion z Scottem Burnsem w roli producenta. Album był promowany m.in. podczas koncertów w USA wraz z grupami Suffocation, Dismember i Vader.

W 1995 roku ukazał się trzeci album grupy pt. Once Upon The Cross a wraz z nim kontrowersje wokół okładki przedstawiającej okaleczonego Jezusa Chrystusa. Ostatecznie album ukazał się ze zmienioną okładką posługująca się jedynie symboliką poprzedniego obrazu.

Dwa lata później ukazał się kolejny album grupy pt. Serpents of The Light, zdaniem krytyków najważniejszy w historii grupy (m.in. czasopismo Metal Hammer). Rok później ukazał się pierwszy album koncertowy grupy pt. When Satan Lives zrealizowany podczas występu grupy w klubie House of Blues w Chicago w stanie Illinois. Po wydaniu albumu zespołowi zarzucono m.in. zbytnią ingerencję w nagrania (wyciszenie odgłosów publiczności).

W 2000 roku ukazał się piąty album grupy pt. Insineratehymn prezentujący złagodzoną formę stylu muzycznego grupy. Rok później w opinii fanów na złość wytwórni Roadrunner Records wydana została płyta In Torment In Hell zrealizowano w ciągu pięciu dni kosztem 5000 dolarów amerykańskich, nie odniosła sukcesu.

W dwa lata później ukazał się ostatni na mocy kontraktu z Roadrunner Records kompilacyjny album The Best of Deicide. Wkrótce potem grupa podpisała kontrakt płytowy z brytyjską wytwórnią muzyczną Earache Records na mocy którego ukazał się ceniony przez fanów i krytyków album pt. Scars of the Crucifix. Było to również ostatnie wydawnictwo z braćmi Hoffman w składzie, którzy w wyniku nieporozumień z pozostałymi członkami grupy odeszli z niej 25 listopada 2004 roku.

Jeszcze tego samego roku do zespołu dołączyli znany z występów w grupie Vital Remains instrumentalista Dave Suzuki oraz znany z Cannibal Corpse gitarzysta Jack Owen. Niedługo potem z grupy odszedł Suzuki którego zastąpił Ralph Santolla występujący poprzednio m.in. w grupie Iced Earth.

2006 roku już w nowym składzie grupa nagrała kolejny album zatytułowany The Stench of Redemption wydany 22 sierpnia 2006 roku ponownie nakładem Earache Records.

W 2007 roku zespół z niewyjaśnionych przyczyn opuścił Ralph Santolla.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło