Devlin, czyli James Devlin, pochodzący z dzielnicy Londynu Dagenham, raper wpisujący się głównie w nurt brytyjskiego grime'u. Należy do O.T Crew.

Urodził się 7 maja 1989 roku. Uczęszczał do Brittons School i Technology College. Przez O.T. Crew został zauważony po swoim występie w radio, gdy miał zaledwie 13 lat. Potem przez kilka lat regularnie był zapraszany do rozgłośni grime'owych aż w końcu w 2005 jeden z założycieli O.T Crew - Dogzilla - zadecydował dać mu szansę i zaprosił go do studia, gdzie Devlin udowodnił, że ma świetne flow, styl i umiejętności wykraczające poza jego młody wiek. Wkrótce potem Dogzilla przedstawił go reszcie załogi O.T i zorganizował mu zaproszenie do pirackiej rozgłośni FlavaFM, które w tamtym czasie współpracowało z najgorętszymi nazwiskami sceny grime, więc lepszego miejsca na rozwój swojego talentu Devlin nie mógł sobie wymarzyć. Za każdym razem, gdy pojawiał się w studio, zainteresowanie jego osobą rosło i mimo dopiero 16 lat udało mu się nagrać kawałek ze znakomitym Dj'em Slimzee.

Jego rozwój następował bardzo szybko, praktycznie z każdym kawałkiem. Jego nagrania z producentem Rootzem tylko udowadniały, jak wiele udało mu się osiągnąć w tak krótkim czasie. Utwory z jego udziałem znalazły się na mixtape wydanym przez O.T Recordings w lutym 2006 roku, który zebrał wiele pochlebnych recenzji, co sprawiło, że Devlin został zauważony przez znacznie szerszą publikę.

Jego pierwsza solowa EP'ka 'Tales From The Crypt' ukazała się we wrześniu 2006 roku. Następnie w styczniu 2008 wyszła 'The Devz EP', a w lipcu tego samego roku 'The Art Of Rolling'.

Długo oczekiwany album 'Bud, Sweat and Beers' miał swoją premierę 29 października 2010. CD zawiera 14 kawałków, wyprodukowanych między innymi przez Labrinth, Kraze, Lewi White, Futurecut. Jednym z gości jest Dogzilla. Pierwszym singlem był 'Brainwashed'. Płyta zyskała pozytywne opinie, a Zane Lowe z BBC Radio 1 ogłosił ją Hottest Album of the Week.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło