Tą nazwą posługiwał/posługuje się więcej, niż jeden wykonawca:

1. Disturbed - amerykański zespół muzyczny założony w 1996 roku w Chicago, Illinois; grający nu "metal". Aktualny skład zespołu to: David Draiman (wokal), Dan Donegan (gitara), John Moyer (bas) oraz Mike Wengren (perkusja).

Od samego początku największym problemem zespołu był brak stałego wokalisty. W końcu ogłoszenie w prasie o tym, że grupa poszukuje wokalisty, przeczytał David Draiman. Głos Davida spodobał się członkom grupy i Draiman został przyjęty. To on wymyślił nazwę grupy Disturbed. Nie podobało się to rodzicom Davida, którzy woleli, by syn śpiewał nadal jako kantor w synagodze.

W 1999 roku zespół podpisał kontrakt płytowy, a w 2000 roku wydali pierwszą płytę The Sickness. Szybko zyskała ona status platynowej, przyciągając wielu fanów, a utwór Down With the Sickness zagościł w soundtracku do filmu "Queen of the Damned" oraz w remake'u "Świtu Żywych Trupów" z 2004 roku. W ramach trasy koncertowej promującej krążek zespół wystąpił również w Polsce.

W 2002 roku Disturbed wydali drugą, nieco lżejszą płytę Believe. W 2004 roku basista Steve Kmak opuścił zespół, a jego miejsce zajął John Moyer. Po roku współpracy z nowym basistą Disturbed wydali kolejny album Ten Thousand Fists.

3 czerwca 2008 roku odbyła się premiera albumu Indestructible. Na płycie znalazło się 12 utworów. Płyta utrzymana jest w podobnym klimacie co poprzednie albumy zespołu, jest to już druga (po Ten Thousand Fists) płyta, na której usłyszeć możemy charakterystyczne solówki.

Najnowszym albumem grupy jest wydana 31 sierpnia 2010 roku płyta Asylum.

Gatunek muzyki granej przez zespół jest stałym obiektem debaty. Fani u twierdzą, że muzyka grana przez Disturbed nie jest wystarczająco mocna, by określać ją takim mianem. David Draiman, wokalista zespołu, na temat ten wypowiada się tak: „Prawdopodobnie nasza muzyka jest zbyt melodyjna lub nie jesteśmy wystarczająco krzykliwi czy ostrzy. Choć naprawdę uwielbiam ten gatunek muzyki, nie jest on tym, co staramy się tworzyć. Jeśli mamy zmieścić się w kontekście, aktualnie gramy hard rock, a nie ."

Aktualne informacje o zespole można znaleźć na ich stronie internetowej: www.disturbed1.com.

Utwór "Decadence" został użyty w ścieżce dźwiękowej gry "Need For Speed: Most Wanted".
"Decadence" ukazało się na trzecim krążku zespołu.

2. Disturbed - amerykański zespół muzyczny założony w 1986 roku w Minneapolis, w stanie Minnesota, grający Thrash Metal. Zespół został rozwiązany po 1992 roku.

Skład:
Kenny Olson - bas
Jason Mehrkens - perkusja
Earl Jeffrey Root (ur. 29.03.1962 - zm. 23.05.2008) - gitary (ex-Aesma Daeva)
Michael Bahauddin - gitary (ex-(sic))
James Odegard - wokale

Dyskografia:
1988 Disturbing The Peace (Album studyjny)
1989 Don't Expect Any Miracles (Demo)
1992 Voice Of Insanity (Demo)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło