DKA - teksty piosenek
DKA - Daniel Kaczmarczyk (ur. 28 czerwca 1981 w Knurowie) - muzyk, kompozytor hip hopowy i sportowiec, absolwent nauk politycznych i germanistyki, oraz podyplomowych w zakresie comparative politics na Uniwersytecie Stanowym Iowa w Stanach Zjednoczonych.

Wychowywał się w Leszczynach. Nagrywać zaczął już w szkole podstawowej. Pozwoliło mu na to wykształcenie muzyczne jakie uzyskał po ukończeniu ogniska muzycznego i szkoły muzycznej I stopnia w Żorach. Po szkole I stopnia kontynuował naukę przez rok w szkole muzycznej II stopnia w Rybniku. Głównym instrumentem Daniela Kaczmarczyka był klarnet i fortepian.

Jest absolwentem nauk politycznych i germanistyki oraz podyplomowych studiów w zakresie comparative politics na Iowa State University w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszą płytę Debiut wydał w maju 2003 roku w wytwórni S.P. Records. Album promowały dwa utwory, które dorobiły się teledysków - "Jakby to było" oraz "Marzenia".

W sierpniu 2004 DKA wydał swój drugi album pod tytułem Król aniołów. Singlem z płyty był utwór o tym samym tytule.

W 2005 roku DKA wydał nielegal pt. Ciemne strony.

Czwarta płyta DKA która miała nazywać się Exegi Monumentum z przyczyn niezależnych od muzyka nie została wydana w SP Records. Ta sama płyta pod nazwą Stawiam sobie pomnik ukazała się w sklepach w 2006 r. wydana przez wytwórnię My Music. Singlem promującym ten album był utwór Wybacz.

We wrześniu 2007 DKA wydał kolejną, już piątą płytę pod tytułem Nowy sen. Według samego artysty album swoim stylem różnił się od poprzednich. DKA zapowiadał szukanie nowych rozwiązań muzycznych. Płyta była promowana przez singel o tytule Jak mam ufać sobie.

Kolejny album artysty ukazał się w październiku 2008 roku. Szósta płyta, a zarazem trzecia z kolei wydana w My Music miała tytuł Mój dzień. DKA twierdził, że kontynuuje styl znany z płyty "Nowy Sen".

Dość przełomowym rokiem w twórczości DKA jest rok 2009. 20 kwietnia słuchacze mogli zakupić siódmy już album artysty. Tym razem raper opublikował pod pseudonimem "DKA DonKillA". Ponadto Daniel Kaczmarczyk tym razem wydał album nakładem własnej wytwórni - DonKillA Records. Zmienił się także sposób dystrybucji. "Klimaty 2009" można zakupić jedynie przez internet, na oficjalnej stronie artysty. Już na 4 września tego samego roku zaplanowana jest premiera ósmej już, a drugiej wydanej w tym roku, płyty Daniela Kaczmarczyka. Od 15 sierpnia promuje ją singiel "Między niebem a piekłem". Tak jak miało to miejsce wcześniej, w twórczości DKA, płyta nosi ten sam tytuł, co singiel. Będzie to kolejny album wydany nakładem wytwórni "DonKillA Beats" i dostępny do zakupu tylko w internecie, na oficjalnej stronie artysty.

DKA to nie tylko muzyk - jest także lekkoatletą specjalizującym się w skoku w dal. W swojej karierze zdobył 3 złote medale w kategorii juniorów. Ma też sporo innych osiągnięć zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów. Dzięki 7. miejscu, które zdobył na Mistrzostwach Świata Juniorów w Santiago de Chile, otrzymał szansę wyjazdu i studiowania w USA.ALBUMY:
* 2003 Debiut
* 2004 Król aniołów
* 2005 Ciemne Strony (nielegal)
* 2006 Stawiam sobie pomnik
* 2007 Nowy sen
* 2008 Mój dzień
* 2009 Klimaty 2009 (nielegal)
* 2009 Między niebem a piekłem (nielegal)
(Album od 04.09 jest dostępny na www.dka.com.pl)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło