Dom o zielonych progach

39 tekstów piosenek
Dom o zielonych progach - teksty piosenek
Dom o Zielonych Progach to, można powiedzieć, ogólnopolski zespół, ponieważ jego członkowie pochodzą z różnych zakątków kraju. Poznali się w górach i miłość do wspólnego muzykowania i gór sprawiły, że zawiązali zespół i od kilku lat występują z powodzeniem na scenach największych festiwali studenckich i turystycznych w Polsce.
Zespół istnieje od 2000 roku (oficjalnie od YAPA 2001, gdzie debiutowali) i choć jego skład się zmieniał, trzon pozostał ten sam. Obecnie zespół tworzą: Basia Mendyk, Wojtek Szymański, Mieszko Stanisławski, Marcin Skaba, Daniel Madej i Bartosz 'Pelton' Zalewski.
Utwory Domu to najczęściej piosenki autorskie Wojtka Szymańskiego, jak też utwory do wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojciecha Belona, Adama Ziemianina, Tomasza Borkowskiego i innych poetów.
Zespół charakteryzuje dynamika i radość wykonywania utworów, które można usłyszeć na płytach zespołu i pięciu częściach płyt „W górach jest wszystko co kocham”

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło