Brytyjski zespół new wave utworzony w Birmingham, znany z masy chwytliwych przebojów i oryginalnych teledysków. Obok Tears For Fears, Duran Duran to najbardziej udany pod względem komercyjnym zespół z kręgu new romantic. Nadal jest kojarzony z latami osiemdziesiątymi, mimo wielu sukcesów podczas swojej całej, trzydzistoletniej już, kariery.

Duran Duran sprzedali ponad 70 milionów płyt na całym świecie, wprowadzili 18 singli do pierwszej setki listy Billboardu oraz 30 na Top 40 w Wielkiej Brytanii. Wśród nich znalazły się: "Rio", "Hungry Like the Wolf", "Is There Something I Should Know?", "The Reflex" oraz temat z Jamesa Bonda "A View to a Kill" w latach 80-tych, "Ordinary World" i "Come Undone" we wczesnych 90-tych, a także "Sunrise" i "What Happens Tomorrow" w latach 2004-2005.

Zespół stworzyli Nick Rhodes (klawisze) i John Taylor (bas), później dołączyli do nich: Roger Taylor (perkusja), Andy Taylor (gitara) i Simon Le Bon (wokal). Żadni z Taylorów nie są ze sobą spokrewnieni. W latach 1989-2001 gitarzystą zespołu był Warren Cuccurullo, a perkusistą w latach 1989-1991 - Sterling Campbell.

Pomimo, iż zespół nigdy całkiem się nie rozwiązał, przeszedł na przestrzeni lat przez wiele zmian personalnych. Powrót najsłynniejszego składu na początku 2001 roku, wywołał wielkie zamieszanie w mediach oraz pośród fanów. Duran Duran wydali w odrodzonym składzie album "Astronaut" w 2004 roku. Andy Taylor ponownie opuścił zespół w październiku 2006. Ostatnia płyta - "Red Carpet Massacre" - ukazała się w listopadzie 2007 roku.

All You Need Is Now – jest to najnowszy album studyjny Duran Duran. Longplay został wydany nakładem wytwórni Tapemodern 21 grudnia 2010r. W wersji cyfrowej na stronach iTunes Store. Limitowane wydanie na płycie CD oraz płycie winylowej jest dostępne wraz z trzema dodatkowymi utworami od lutego 2011 r. LP pojawił się zatem na rynku w 30. rocznicę pierwszego wydawnictwa zespołu ;-)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło