EastWest Rockers - polski zespół i sound system grający muzykę reggae i dancehall.
Został założony przez selektora Kubę 1200 w listopadzie 2004 po jego powrocie z Amsterdamu. Oprócz niego od początku w składzie byli wokaliści Grizzlee i Cheeba oraz VJ i selektor JahLaptop. Przez pierwsze pół roku skład grał na imprezach w opolskich klubach. Po pewnym czasie zaczęły się pojawiać również propozycje z innych miast. Z czasem sound system zdobywał coraz większe uznanie w środowisku. Pojawiły się kolejne zaproszenia na imprezy i festiwale, także za granicą (m.in trasa o Niemczech i Bałkanach). Zagrali na festiwalach Reggae Seasplash w Chorwacji, LB27 Reggae Camp pod Budapesztem, Nie zabijaj, Ostróda Reggae Festiwal 2005, One Love we Wrocławiu. W październiku 2005 do składu dołączył wokalista Ras Luta.
Na początku 2006 wygrali plebiscyt magazynu Free Colours w kategorii najlepszy polski sound system 2005. Następnie z największą liczbą głosów EWR dostaje się do pojedynku "Soundclash 2006". W czerwcu 2006 Germaican wraz z TamTam Records wydało składankę Polski Ogień na której znalazło się 5 utworów z udziałem członków EWR.
W drugiej połowie 2006 Karrot Kommando wydało ich pierwszy singel 7" Bless Ya / Wielka Energia, a 18 grudnia 2006 pojawił się debiutancki album Ciężkie Czasy.
20 grudnia 2008 nakładem wytwórni Prosto Label ukazał się drugi krążek EWR - Jedyna Broń

Skład:
Kuba 1200 - selektor
JahLaptop - VJ, selektor
Grizzlee - wokal
Cheeba - wokal
Ras Luta - wokal

Dyskografia:
Bless Ya / Wielka Energia (7", 2006, Karrot Kommando)
Ciężkie Czasy (CD/LP, 18 grudnia 2006, Karrot Kommando)
Jedyna Broń (CD, 20 grudnia 2008, Prosto Label)User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło