Eisblume (niem. Lodowy kwiat) – niemiecka grupa poprockowa utworzona w Berlinie. Jej członkowie to wokalistka Sotiria Schenk alias „Ria”, Golo Schultz (keyboard), Philipp Schardt (bas), Philipp Schadebrodt (perkusja) i Christoph Hessler (gitara). Latem 2008 grupa supportowała koncert Ich+Ich, a na początku 2009 grała już jako gwiazda wieczoru. 16. stycznia 2009 roku ukazała się ich ballada Eisblumen, której towarzyszył animowany wideoklip – była to konwersacja z tym samym tytułem repertuaru Subway to Sally z 2005 roku. Debiut Eisblume - Unter dem Eis (niem. Pod lodem) ukazał się 6. marca 2009 w B1/Universal Music. Video do Eisblumen, wyprodukowane przez sztokholmskie „Kaktus Films”, zostało nominowane do nagrody ECHO w kategorii „Najlepszy krajowy wideoklip”[1]. W ramach akcji „Artists Development” od grudnia 2008 teledysk Eisblumen odtwarzany jest w stacji VIVA w tak zwanej rotacji.

Grupa poprzez swój styl i głos wokalistki porównywana jest często z takimi grupami jak Lafee, Silbermond, Rosenstolz, Juli, Cinema Bizarre czy Angelzoom.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło