Emilie Autumn

51 tekstów piosenek
Emilie Autumn - teksty piosenek
Urodzona 22 września 1979 w Malibu, Kalifornia. Jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, pisarką, poetką, pianistką i skrzypaczką. Obecnie mieszka w Chicago (od 2001). Jest znana z teatralnego stylu koncertów oraz z mieszania muzyki klasycznej z industrialną. Na scenie występuje razem ze swoimi wokalistkami i tancerkami, które nazywa 'The Bloody Crumpets' (skład - Captain Maggot, Contessa, Veronica, Suffer The Bear (pluszak)). Obecnie posiada umowę z Trisol Music Group GmbH, jednak ma również własną wytwórnię - Traitor Records. Jej ulubionym instrumentem są skrzypce: barokowe i elektryczne. Potrafi także grać na altówce, fortepianie i klawesynie. Swój rodzaj muzyki określa jako 'victoriandustrial' lub 'violindustrial'.
Emilie naturalnie jest blondynką o zielonych oczach, ale już od dłuższego czasu jej włosy są czerwono-różowe. Dlatego krzykliwy kolor włosów, w połączeniu z gorsetem oraz glanami stanowi niepowtarzalny image, dzięki któremu Emilie stała się łatwo rozpoznawalna.

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku czterech lat. Szybko okazało się, że ma talent. Uczęszczała do kilku renomowanych szkół muzycznych, jednak musiała je opuszczać po konfliktach z rówieśnikami lub władzami uczelni.
Pierwszym albumem, który wydała był On A Day... (nagrany w 1997, wydany w 2000), który zawierał jedynie solówki na skrzypcach w wykonaniu Emilie. Dlatego za jej debiutancki album uważa się Enchant (2003). Styl muzyki z tego albumu został określony jako 'fantazyjny rock'.
Następnie w latch 2003-2005 Emilie współpracowała z Courtney Love (wokalistka Hole) i Billy Corganem (wokalista The Smashing Pumpkins), przy ich solowych projektach.
Kolejnym ważnym krokiem w karierze Emilie było wydanie albumu Opheliac we wrześniu 2006. Album ten okazał się mroczniejszy i bardziej agresywny od Enchant, głównie z powodu mocno industrialnego stylu.
W 2007 Emilie wypuściła dwa nowe albumy: Laced/Unlaced (marzec) i A Bit O' This & That (sierpień). Pierwszy jest całkowicie instrumentalny. Zawiera stare utwory z On A Day..., czyli Laced oraz nowe, industralne, czyli Unlaced. Drugi natomiast jest kompilacją niepublikowanych dotąd piosenek.

Albumy:
* On A Day... (2000)
* Enchant (2002, ponowne wydanie 2007)
* Your Sugar Sits Untouched (2005, CD z tomikiem poezji)
* Opheliac (2006)
* Laced/Unlaced (2007)
* A Bit O' This & That (2007)

EP i single:
* Chambermaid (2001)
* By The Sword (2001)
* Opheliac (2006, zapowiedź albumu)
* Liar/Dead Is The New Alive (2007)
* 4 o'Clock (2008)

Edycje specjalne (limitowane):
* Opheliac (digipak)
* Liar/Dead Is The New Alive (digipak)
* Laced/Unlaced (digibook)
* Enchant (digibook)
* A Bit O' This & That (digibook)

Gościnny udział:
* Wokal i skrzypce do albumu America's Sweetheart (2004) od Courtney Love
* Wokal i skrzypce do piosenki "DIA" z albumu TheFutureEmbrace (2005) od Billy'ego Corgana
* Skrzypce do piosenki "Dethharmonic" z albumu The Dethalbum (2007) od Dethklok'a
* Piosenka "Organ Grinder" do europejskiej edycji soundtracka, do Saw III
* Remiks piosenki "Dead Is The New Alive" do światowej edycji soundtracka, do Saw IV

Emilie w sieci
oficjalna strona:
Emilie Autumn official
myspace: Emilie Autumn myspace
Polskie forum: Emilie Autumn Polskie forum

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło