Eternal Tears of Sorrow to fiński zespół grający symfoniczny death metal. Utworzony został w 1994 przez basistę Alttiego Veteläinena i gitarzystów: Olli-Pekka Törrö oraz Jarmo Puolakanaho. Na początku grali death metal, lecz z czasem zmienili brzmienie na bardziej melodyjne. Na albumie Chaotic Beauty (2000) wyraźnie słychać było zmianę stylu w kierunku bardziej symfonicznych brzmień.

Po wydaniu w 2001 roku albumu A Virgin and a Whore muzycy postanowili zrobić przerwę w graniu. Po jakimś czasie ogłosili rozpad zespołu. Jako przyczynę podali brak pomysłów na nowy album i chęć zajęcia się własnymi projektami. Zespół został reaktywowany w roku 2005 w trochę zmienionym składzie. Do zespołu dołączyli gitarzysta Risto Ruuth i Janne Tolsa, grający na keyboardzie. W 2006 roku wydali album Before the Bleeding Sun, który został ciepło przyjęty wśród fanów. W maju 2009 miała miejsce premiera nowego krążka o tytule Children of The Dark Waters.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło