Evanescence

126 tekstów piosenekstrony: 1 2 »
Evanescence - teksty piosenek
Evanescence - amerykański zespół, grający rock z elementami popu , nu-metalu oraz wpływami innych stylów muzycznych, uformowany w 1995 roku. Nazwa zespołu w języku angielskim oznacza efemeryczność - przelotność, zanikanie.


Obecny skład zespołu:
Amy Lee – wokal, instrumenty klawiszowe (od 1995)
Terry Balsamo – gitara prowadząca (od 2003)
Troy McLawhorn – gitara rytmiczna (2007, od 2011)
Tim McCord – gitara basowa (od 2006)
Will "Science" Hunt – perkusja, programowanie (2007, 2009, od 2010)

Byli członkowie zespołu:
Will Boyd - gitara basowa (odszedł w lipcu 2006 roku)
Ben Moody - gitara (odszedł w październiku 2003 roku)
David Hodges - keyboard (odszedł w grudniu 2002 roku)
Rocky Gray – perkusja (2002–2007)

Założycielami zespołu są wokalistka Amy Lee oraz gitarzysta i autor piosenek Ben Moody. Poznali się oni na obozie wakacyjnym w Arkansas. To właśnie tam Moody usłyszał jak Lee gra na pianinie znany przebój „I’d Do Anything for Love”. Zespół zaczął sie formować w Little Rock połowie lat 90. Członków zespołu inspirowali tacy artyści jak Björk czy Jimi Hendrix. W tym okresie powstało wiele piosenek takich jak Solitude, Give Unto Me, Odtwórz My Immortal czy Understanding. Piosenki te były rozprowadzane w wersjach demo. Dopiero w 2002 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Wind-up Records i światło dzienne ujrzał album Fallen. Już pierwszy singel okazał się przełomem w ich karierze - piosenka Odtwórz Bring Me To Life trafiła na szczyty list przebojów i na ścieżkę dźwiękową filmu Daredevil. 24 października 2003 roku z zespołu odszedł założyciel i gitarzysta Ben Moody, który zajął się tworzeniem indywidualnego projektu. Jego miejsce zajął Terry Balsamo, będący wcześniej gitarzystą formacji Cold.

Po niezbyt udanych trasach koncertowych „Family Values Tour” i „The Open Door Tour”, zespół zaczął się powoli rozpadać. W trakcie promocji albumu, w okolicznościach mało znanych fanom i mediom, zespół opuściło dwoch członków - gitarzysta i perkusista. Amy Lee, zatrudniła do końca promocji dwóch byłych muzyków z The Black Maria, ale gdy trasy dobiegły końca, zakończyła się ich praca w Evanescence.
W międzyczasie wyciekł utwór nagrany przez Amy Lee na „T.O.D.” - „The Last Song I’m Wasting On You”, oraz wybuchł mały skandal wokół piosenki „True” Akiry Yamaoki, która została uznana przez internautów za inny B-side zespołu - „If You Don’t Mind”. Jednak Amy Lee zdementowała plotki i oświadczyła że jak dotąd z sesji „The Open Door” wyciekła jedynie jedna niezamieszczona na płycie piosenka, która później została opublikowana na singlu „Lithium”.

W czerwcu 2009 roku, na oficjalnej stronie Evanescence, na portalu myspace.com, oraz facebook.com, pojawiły się informacje, że zespół właśnie rozpoczyna pracę nad 3cią płytą pod skrzydłami wytwórni Wind-Up. Amy Lee, zapowiedziała, że płyta będzie bardzo oryginalna, a styl muzyczny ma się nieco różnić od poprzednich albumów.

4 listopada, odbył się minikoncert, na którym Evanescence, wykonali jedne ze swoich najlepszych utworów.

22 Lutego 2009 roku Evanescence, wydali jako e-Singiel jeden z 3 B-side’ów z sesji „The Open Door”, napisany do filmu „Opowieści z Narnii”, czyli piosenkę „Together Again”. Utwór jest dostępny tylko przez określony czas, oraz tylko dla tych którzy poprą pieniężnie Organizację Narodów Zjednoczonych w pomocy na Haiti.

W marcu 2010 roku rozpoczęło się nagrywanie nowej płyty, jednak zespół był niezadowolony z efektu końcowego więc podjęto decyzję o zmianie producenta i rozpoczęciu pracy od zera. Na efekty pracy przyszło czekać fanom kolejny rok, w październiku 2011 roku przewidziana jest premiera nowej płyty, która ma być jednocześnie powiewem świeżości ale zachować charakter dawnej twórczości zespołu. Na oficiajnym snippecie pierwszego singla "What You Want" z nowej płyty która jest self-titeld, słychać , że wokalistka pracuje nad swoim głosem i śpiewa w bardzo zróżnicowany sposób.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło