20 lat Wywroty
Felicjan Andrzejczak (ur. 16 maja 1948) – polski piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982-1983.

W 1977 został laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej. W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów "Peron łez". Otworzyła mu drogę do Koncertu Premier na festiwalu w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie. Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z zespołem Budka Suflera. To właśnie z nim Budka Suflera nagrała swój najsłynniejszy przebój "Jolka, Jolka pamiętasz..." oraz "Czas ołowiu" i "Noc Komety". Nie doszło jednak do nagrania pełnej płyty. Z zespołu odszedł w 1983, gdy powrócił do zespołu Krzysztof Cugowski.

Swoją solową działalność rozpoczął w 1984, kiedy pojawiła się jego pierwsza płyta z utworami takimi jak: "Trzeci akt", "Siedem nocy" czy "Jestem zmęczony". Później nagrał utwory: "Zapach kobiety" czy "Kolory grzechu". Na krótko powrócił do Budki nagrywając z Cugowskim i Urszulą piosenkę "Krajobraz po rewolucji".

W 1997 nagrał płytę "Świat miłować" z balladą "Jak jeździec donikąd". Dwa lata później nagrał piosenkę "V bieg" z Budką Suflera. A w 2002 płytę "Zauroczenia", na której znajdują się takie utwory jak: "Anioł spadł", "Zauroczenia", "Zacznijmy inaczej", "Miłość na fali".

17 czerwca 2006 na polskim rynku muzycznym ukazała się nowa płyta Felicjana Andrzejczaka - "Na prowincji".
User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło