Finch jest jednym z amerykańskich post-hardcore'owych/alternatywnych zespołów z Temecula, Kalifornia.
Finch został założony w 1990 pod nazwą "Numb", lecz wtedy był zespołem grającym covery innego, bardziej znanego zespołu Deftones. Nazwę zmienili oficjalnie na "Finch", gdy nagrali i wydali swój pierwszy album pt. "Falling Into Place" (EP) w 2001. EP zostało sprzedane w 6000 kopii po 5 miesiącach. Po współpracy z producentem Markiem Trombino (współpracującym także z grupami takimi jak Blink 182 czy Jimmy Eat The World) na początku 2002 wydali kolejną płytę zatytułowaną "What It Is to Burn". Kolejna płyta to "Say Hello To Sunshine" ukończona dopiero w czerwcu 2005, ponieważ w połowie jej nagrywania Alex Pappas (perkusista) odszedł z zespołu.

19 lutego 2006 roku zespół oficjalnie zawiesił działalność z osobistych powodów członków grupy. Aktualnie członkowie Finch obrali różne drogi:

* Randy Strohmeyer i Derek Doherty ogłosili, że aktualnie są członkami zespołu Quadruple Duo.
* Nate Barcalow pracuje aktualnie z zespołem Cosmonaut. Zespół ten składa się z członków dwóch innych bandów Beta Factor i Shoot Out The Lights.
* Marc Allen jest gra aktualnie w zespole Helen Earth Band wraz ze swoim bratem Adamem.
* Alex Linares na dzień dzisiejszy nie gra w żadnym zespole.
User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło