Fink, tak naprawdę Fin Greenall, jest autorem tekstów, producentem i DJ-em z Brighton, UK. Fink to także nazwa dla koncertowego składu w który oprócz Greenalla wchodzą także Guy Whittaker (bas) i Tim Thornton (perkusja).

Oficjalna Strona
Wywiad dla polskich fanów


Kariera nagraniowa Finka zaczęła się z wydaniem jego pierwszego albumu Fresh Produce w 2001 roku pod szyldem Ninja Tune. Album to dobry chillout prezentujący ciekawą stylistykę piosenkarza, ale dopiero jego drugie wydawnictwo, Biscuits for Breakfast z 2006 roku określiło w pełni jego styl i zapewniło szersze grono fanów.

Zbudowane wokół jego bluesowego głosu i lekkiego szarpania strun gitary akustycznej Biscuits wytworzyło popową wrażliwość, zachowując jednocześnie atmosferę marki Ninja Tune - coś co zainteresowało wzrastającą sławę wytwórni, Zero 7, którzy zaprosili Finka jako support na swojej trasie po Wielkiej Brytanii.
Kolejne płyty Finka, ukazujące się co półtora roku, zmierzają w stronę dojrzałej elektroniki, uoryginalnionej spokojnym głosem wokalisty.

Dyskografia (/)

Sort of Revolution - Released: 01/05/09
Distance and Time - Released: 01/10/07
Biscuits for Breakfast - Released: 24/04/06
So Long - Released: 03/04/06
Pretty Little Thing - Released: 06/02/06
Fresh Produce - Released: 01/06/00
Ever Since I Was a Kid - Released: 01/04/00
Front Side EP - Released: 01/03/99
Fink Funk EP - Released: 01/07/97

Website: Fink World

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło