Flogging Molly jest składającym się z siedmiu osób, irlandzko-amerykańskim zespołem grającym irlandzki punk. Zespół został założony w Los Angeles i jest aktualnie zapisany do wytwórni SideOneDummy Records.

W wywiadzie z magazynem Kerrang!, wokalista Dave King ujawnił, że nazwa zespołu pochodzi od "Molly Malone's", irlandzkiego pubu w Los Angeles. "Zwykliśmy tam grać w każdą poniedziałkową noc i czuliśmy się tak, jakbyśmy mieli zanudzić jego bywalców na śmierć (ang. flog to death), dlatego nazwaliśmy zespół Flogging Molly."

Zespół zaistniał, kiedy King zaczął grać irlandzką muzykę w barach i pubach. Rekrutowali coraz więcej członków, aż w końcu stali się siedmioosobową grupą. Zostali zapisani do wytwórni SideOneDummy Records po koncercie, na którym obecni byli właściciele wytwórni, którzy zauważyli ich energię.

Ich muzyka jest pod wpływem takich zespołów jak: The Pogues, The Dubliners i Stiff Little Fingers oraz "brzdąkania" w stylu country takich legend jak Johnny Cash. Ich utwory zawierają wiele odniesień do kościoła rzymskokatolickiego, a w ich repertuarze znajdują się zarówno utwory punk rockowe ("Salty Dog", "Seven Deadly Sins"), buntownicze ("What's Left of the Flag", "With a Wonder and a Wild Desire", "Drunken Lullabies", "Rebels of the Sacred Heart"), a także bardziej ponure piosenki ("Far Away Boys", "The Sun Never Shines (On Closed Doors)", "Death Valley Queen").

Siłą napędową muzyki wydają się być chropowaty głos Kinga i szalone rzępolenie Regan. Przed utworzeniem Flogging Molly, Dave King był wokalistą w Fastway, zespole grającym heavy metal w późnych latach 80-tych i wczesnych 90-tych (składającym się m.in. z gitarzysty "Fasta" Eddiego Clarke z Motörhead) i eksperymentalnym zespole metalowym nazwanym Katmandu (1991), składającym się m.in. z Mandy Meyer z Krokusa.

Następnie Dave King podpisał umowę z Epic Records i wkrótce zaczął pracować nad solowym albumem, ale kiedy chciał włączyć do działania tradycyjne irlandzkie instrumenty wytwórnia stawiała opór. King wynegocjował jednak wkrótce wprowadzenie do życia swoich pomysłów. W późnych latach dziewięćdziesiątych spotkał skrzypaczkę Bridget Regan w Molly Malone's, po czym zaczęli grać razem. Wkrótce reszta aktualnego składu dołączyła do grupy. Niedługo później wydali swój pierwszy album nagrany na żywo w Molly Mallone's, zatytułowany "Alive Behind the Green Door" (1997).

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło