Florence and the machine - teksty piosenek
Florence to Florence Welch, Machine to Robert Ackroyd, Christopher Lloyd Hayden, Isabella Summers i Tom Monger (wcześniej także Devonte Hynes). Razem zbudowali zespół, który potrafi tworzyć świeżą, różnorodną i nieszablonową muzykę. Każda piosenka to krótka historia pełna metafor i niecodziennych muzycznych zwrotów akcji: od soulowych wstępów po rockowe finały.

W jej biografii pojawia się zdanie: “Robi muzykę, jaką tworzyłyby Lily lub Kate, gdyby dorastały zamknięte w klatce pełnej węży w piwnicy domu pogrzebowego w Luizjanie".

Florence dorastała w domu, w którym od zawsze słuchało się muzyki: od The Smiths, przez Toma Jonesa, na wcześniej wspomnianych Kate Bush i The White Stripes kończąc. Przesiąknięta różnymi dźwiękami już jako mała dziewczynka występowała na rodzinnych uroczystościach. Sama przyznaje, że były to głównie pogrzeby. Uczęszczała do artystycznej szkoły w Londynie zanim ją rzuciła, aby tworzyć muzykę. Pracowała między innymi z Stevem Mackey’em i Alex James (Blur).

Około 2007 r. kompletuje ekipę i w rezultacie podpisuje kontrakt z Island Records. W 2008 r. wydają EP-kę pt. "A Lot of Love. A Lot of Blood" oraz dwa single - "Kiss with a Fist" i "Dog Days Are Over". W lipcu 2009 roku na rynku ukazuje się debiutancka płyta pt. "Lungs", która dociera do 2. miejsca brytyjskiej listy bestsellerów. Płytę promuje najnowszy singiel "Rabbit Heart (Raise It Up)". Aktualnie zespół koncertuje w Wielkiej Brytanii.

Jej debiut został wydany w limitowanym nakładzie 500… kaset magnetofonowych. Została okrzyknięta Critics’ Choice Award for the BRIT Awards 2009.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło