Zespół Flyleaf powstał w miejscowości Temple w Teksasie. Wcześniej byli tam znani jako "Passerby", ale w związku z kłopotami prawnymi w stosunku do nazwy byli zmuszeni do jej zmiany. "Słowo 'flyleaf' oznacza pustą kartkę na pierwszej stronie książki" - wyjaśnia wokalistka, Lacey Mosley. "Jest to kartka przeznaczona na dedykację, miejsce, gdzie wpisujemy tekst dla kogoś, komu tę książkę dajemy. Takie też są nasze piosenki - osobistym przekazem dostarczającym trochę jasności, zanim cała ta historia się rozpocznie".

Sześć lat temu wokalistka Lacey Mosley rozpoczęła wspólne granie wraz z perkusistą Jamesem Culpepperem. Następnie dołączyli do nich gitarzyści Jared Hartmann i Sameer Bhattacharya. "Sameer i Jared bardzo dużo eksperymentują z melodiami i ze swoimi efektami. Wszyscy mamy różne inspiracje które razem wspaniale się łączą. Gramy z pasją i z sercem, co przynosi niezwykłe emocje i uczucia. Jest w tym coś magicznego" - mówi Lacey. W 2002 roku do reszty zespołu dołączył basista Pat Seals.

Albumy:
''Flyleaf'' (2005)
''Memento Mori'' (2009)
"Remember To Live"(2010)


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło