Fragma to niemiecki projekt dance'owy, który tworzą Ramon Zenker, Dirk Duderstadt, Marco Duderstadt i Daniela Klein. Jego początki sięgają 1998 roku, kiedy dzięki współpracy braci Duderstadt i Zenkera powstała piosenka Toca Me. Singiel, który został wydany rok później, podbił nie tylko europejskie listy przebojów muzyki dance - w Wielkiej Brytanii piosenka dotarła do 11. miejsca UK Singles Chart.

W roku 2000 ukazał się mash-up Toca's Miracle, zawierający muzykę z Toca Me i wokal z I Need A Miracle Coco Star z roku 1997. Utwór od razu trafił na 1. miejsce zestawienia na Wyspach, ogromną popularnością cieszył się także w Irlandii i Australii. W roku 2001 premierę miał pierwszy album Fragmy, zatytułowany "Toca". Również kolejne dwa single z tej płyty (Everytime You Need Me i You Are Alive) doskonale radziły sobie na listach przebojów. Rok 2002 to nowe studio, które założyli bracia Duderstadt oraz drugi album, zatytułowany "Embrace" z singlami Say That You're Here czy Embrace Me. W kolejnych czterech latach Dirk i Marco zaangażowali się w projekt Duderstadts. Fragma przypomniała o sobie w roku 2006 singlem Radio Waves oraz mash-upem Tocastorm. Dwa lata później ukazał się singiel Toca's Miracle 2008, który podbił światowe listy przebojów muzyki dance. (1. miejsce na liście Brazil Dance Charts, 2. miejsce na Australian Aria Club Chart oraz 1 miejsce na Top 5 World Dance Charts).

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło