Francisco Manuel Perea Bilbao (ur. 20 listopada 1978, w Maladze, Andaluzja, Hiszpania), znany jako Fran Perea, jest hiszpańskim aktorem i piosenkarzem.

Fran Perea ukończył w Escuela Superior de Arte Dramatico Malaga . Debiutował w 2000 r., jako Hugo w serialu telewizyjnych Al salir de clase. Grał w tym serialu od 2001roku do 2002 roku.
W 2003 roku Perea dostał rolę Marcosa Serrano w serialu Los Serrano. Wykonał piosenkę "1 más 1 son 7",(która jest openingiem Los Serrano) i stała się wielkim hitem w 2003 roku. Ze względu na swoją rolę Marcosa, Fran Perea stał się znanym piosenkarz. Jego pierwszy album La chica de la habitación de al lado, był całkowicie zainspirowany jego rolą w Los Serrano. W 2005 roku po sukcesie jego pierwszej płyty, ukazał się jego drugi album Punto y Aparte. Rok później Fran odszedł z Los Serrano i zaczął grac w innych filmach.
W 2006 roku zagrał w filmie Fama y su sequito, La. Ponadtozagrał w filmie El camino de los Ingleses (Letni Deszcz) w reżyserii znanego aktora Antonio Banderasa.
W 2007 r. zagrał w filmie Las 13 Rosas (13 róż), w reżyserii Emilio Martínez Lázaro. Jedną z bohaterek był Verónica Sánchez, która grała z nim w Los Serrano. Veronica jest jego byłą dziewczyną...
Potem grywał również gościnnie w Los Serrano.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło