Historia zespołu zaczęła się w 1993 roku, gdy Astek i Demon po rozpadzie macierzystych zespołów podjęli decyzję o wspólnym tworzeniu. Styl zespołu to mariaż metalu z hardcore, członkowie wzorowali się na takich zespołach jak Slayer, Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone. FRONTSIDE jako jeden z pierwszych zespołów w Polsce zaczyna grać crossover.
Zespół z każdym kolejnym demem i płytą sprawiał wrażenie, że podąża w kierunku brutalizacji swojej muzyki. Swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z szybką lecz ujarzmioną sekcją rytmiczną oraz wokal, zarówno ciężki, growlowy jak i czysty, niemalże śpiewny są charakterystyczne dla FRONTSIDE.
Osiągnięcia zespołu to między innymi: miano jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce, ogólnopolska nagroda dla najbardziej niszczącego aktu roku 2003 oraz kontrakt zawarty z jedną z najważniejszych europejskich wytwórni.
W 2003 roku zespół dotykają dwie zmiany personalne. Simona zastępuje Daron, grający w One Shot Eye, natomiast miejsce frontmana po niespodziewanym odejściu Astka obejmuje Auman, wokalista zespołu Totem. W międzyczasie anglojęzyczna wersja albumu "I odpuść nam nasze winy", wydana nakładem Regain Records pod nazwą "Forgive us our sins", trafia poza granice Polski, wzbudzając duże zainteresowanie i bardzo pozytywne reakcje, reprezentowane przez dobre i bardzo dobre oceny w zachodnich e-zinach i portalach muzycznych. Latem A.D. 2004 FRONTSIDE rozpoczyna nagrywanie kolejnego albumu, już z Aumanem jako wokalistą. Planowany tytuł albumu to "Zmierzch Bogów - pierwszy krok do mentalnej rewolucji", a jego premiera nastąpiła w 2004 roku.
Obecnie FRONTSIDE to mariaż thrash metalu spod znaku Slayer, death metalu Morbid Angel, szwedzkiej melodyki Dismember i hardcore'owego brzmienia nowojorskiej sceny.

Skład

* Auman – śpiew
* Demon – gitara
* Daron – gitara
* Nowak – gitara basowa
* Toma – perkusja

Dyskografia

Kasety demo

1. Nie Ma Nadziei, Nie Ma Strachu (1994, Pełzacz distro)
2. Nigdy Do Końca Nie Zaufaj (1995, Psy Wojny Records)
3. Moja Własna Tolerancja (1997, Enigmatic Records)

Albumy

1. Początek ery nienawiści (wspólnie z 1125, 2000, Shing Records)
2. Nasze jest królestwo... / Our is kingdom... (2001, Metal Mind Productions)
3. I odpuść nam nasze winy (2002, Mystic Production)
4. Forgive us our sins (2004, Regain Records)
5. Zmierzch bogów. Pierwszy krok do mentalnej rewolucji (2004, Mystic Production)
6. Twilight of the Gods (2006), Mystic Production)
7. Absolutus (2006, Mystic Production)
8. Teoria Konspiracji (2008, Mystic Production)
9. Korzenie (2009, Mystic Production) (Zremasterowane i odszumione kasety demo)
10. Zniszczyć Wszystko (2010, Mystic Production)


2) FRONTSIDE - francuski zespół grający hardcore
http://frontsidemetal.free.fr/

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło