Fu z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom polskiego Hip-Hop'u - to nietuzinkowa postać związana z legendą polskiej sceny - Zip Składem - oraz z Ziperą.

Jego rymy po raz pierwszy usłyszeliśmy w 1998 roku na płycie Dj'a 600V - "Produkcja Hip-Hop" gdzie pojawił się razem z resztą Zip Składu, następnie na krążku Wzgórza Ya-Pa-3 "Ja mam to co ty" oraz pod koniec 1998 na składance "Raport z osiedla". Kolejną płytą, na której rymował gościnnie była następna składanka Dj 600V - "Szejset kilovolt". Dopiero we wrześniu 1999 r. ukazała się pierwsza płyta Zip Składu "Chleb powszedni" z udziałem Fu jako członka tej ekipy.

W roku 2000 roku wystąpił na składance "Hip-hop'owy raport z osiedla", na której Fu rymuje w dwóch kawałkach z Pono "Hip-hop'owy ring" i "Wyjść na prostą" z ekipą Incydent. W Bazie Lebel ukazał się album Zipery "O.N.F.R.". Na tej płycie Fu rymuje wspólnie z Korasem i Ponem. Krążek stał się znaczącą pozycją w polskim Hip-Hop'ie. Fu również można usłyszeć gościnnie w nagraniach wielu hip-hop'owych wykonawców, jak: WWO, Pono, Ski Skład, White House, WNB, Waco czy Olsen.

Pomimo dużej ilości zajęć przy tworzeniu nowego materiału Zipery, Fu postanowił nagrać solówkę. W 2001 r. ukazał się jego pierwszy album solowy pt: "N.O.C.C." - płyta nagrana w hardkorowych klimatach, utrzymana w konwencji śródmiejskiego rapu. Z tego albumu pochodzi między innymi taki hit jak oparty na samplu Palladiego "Paradox". Później, w 2002 r., Fu wypuszcza następną dobrze przyjętą płytę solową pt. "Futurum" wnosząc do swojego stylu sporo świeżości dzięki klimatom reggae i świetnie płynącym refrenom.

2004 rok był wielkim sukcesem. Nagrał drugą płytę z Ziperą - wydaną w Prosto "Drugą stronę medalu", a następnie trzeci solowy album pt: "Wrodzony instynkt" z mega hitem "Raptowne realia", który przez długi czas utrzymywał się na rotacji w telewizjach muzycznych.

W 2005 r. światło dzienne ujrzała płyta "Kameleon" wspólny projekt Fu i Olsena z WNB. Tytuł albumu wziął się stąd, że materiał cechuje ogromna różnorodność - zarówno pod względem muzyki, jak też sposobu rymowania. Założeniem raperów było nagrać jak najbardziej barwny album, by uniknąć monotonii i pokazać słuchaczom coś nowego. Fu niedawno przeszedł - jako ostatni członek ZIP Składu do Prosto.

Rok 2009 przyniesie nam nową produkcję od Fu - Re-Trospekcje w wywiadach członek ZipSkładu podkreśla pracę nad nową płytą Zipery.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło