Garbage

68 tekstów piosenek
Garbage - teksty piosenek
Garbage to amerykańsko-szkocki zespół rockowy powstały w 1993 roku w Madison, w stanie Wisconsin.

Muzykę grupy określa się jako eklektyczną i surrealistyczną. Zespół sprawnie porusza się w wielu muzycznych gatunkach i nie powiela schematów z poprzednich płyt. Dzięki temu na debiutanckim albumie mamy do czynienia z muzyką rockową/post grunge'ową z domieszką elektroniki. Na kolejnych albumach Garbage prezentuje się z bardziej z rock/popowej strony, by na ostatnim, jak do tej pory, krążku ("Bleed Like Me" z 2005 roku) powrócić do mocniejszych rockowych korzeni.

Za oficjalną datę powstania zespołu podaje się rok 1993. W początkowym okresie jego członkowie poświęcali się głównie udoskonalaniu dźwięku gitary i klawiszy za pomocą urządzeń analogowych, instrumentów z wczesnych lat sześćdziesiątych, monofonicznych syntezatorów rozpadających się ze starości, a nawet systemu klimatyzacji. Jeden z ich przyjaciół podsumował te twórcze poszukiwania jako kupę śmieci (ang. garbage). "Tak jest - zgodził się Vig. - I my zrobimy z tych śmieci muzykę".

W skład zespołu wchodzą:
Butch Vig (perkusja)
Shirley Manson (wokal, gitara)
Duke Eriksson (gitara, keyboard)
Steve Marker (gitara, keyboard)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło