Gareth Gates - teksty piosenek
Gareth "Gaz" Paul Gates (ur. 12 lipca 1984 roku w Bradford) - brytyjski piosenkarz.

W latach 1994-1997 śpiewał w chórze kościelnym Bradford Cathedral, gdzie był wiodącym głosem męskim. W 1997 roku nawet śpiewał dla Królowej Elżbiety.

Sławę zyskał biorąc udział w 2002 roku w trzeciej edycji brytyjskiej wersji popularnego programu Pop Idol, kiedy w finale zdobył drugie miejsce. Jego pierwszy singiel, cover Unchined Melody zdobył w Wielkiej Brytanii nr 1 na Top 40 i długo utrzymywał się na tej pozycji.

Wydał dwa albumy. Kolejny jego singiel Anyone of Us rozszedł się w 570 tysiącach kopii. Album What My Heart Wants To Say zdobył miano podwójnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii i potrójnej na Tajwanie. W 2003 roku nagrał piosenkę pt. Spirit in the Sky wraz z zespołem The Kumars. Zaczął także odnosić sukcesy w Azji i Afryce Południowej. Zdobył nagrodę Asia's MTV Music Award. W trakcie swojej kariery brał udział w wielu koncertach charytatywnych. W kwietniu 2006 roku opuścił wytwórnię SONY BMG.

W 2006 roku została wydana jego autobiografia "Right from the start".User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło