Garou (fr. "wilkołak"), właściwie Pierre Garand (ur. 26 czerwca 1972 roku w Sherbooke, prow. Quebec, Kanada), piosenkarz kanadyjski.

W prywatnej katolickiej szkole dla chłopców, w której był uczniem, założył z kolegami zespół "The Windows and Doors", grający utwory The Beatles. W wieku 18 lat zgłosił się do wojska, gdzie odsłużył rok służby.

Przyjaciółka Garou namówiła go na zaśpiewanie dla żartu kilku piosenek w barze, po czym dowiedział się, że właśnie zaangażowano go na pełny etat jako piosenkarza w tym właśnie barze. W roku 1995 założył zespół "The Untouchables", wykonujący muzykę R&B. W lecie 1997 roku na jednym z występów "The Untouchables" pojawił się Luc Plamondon i zaproponował Garou rolę Quasimodo w musicalu "Notre-Dame de Paris".

W 1999 roku poznał Rene Angelil, męża i managera Céline Dion. W Sylwestra 1999 roku, Garou został zaproszony razem z Bryanem Adamsem i wokalistami z "Notre Dame de Paris" do wzięcia udziału w sylwestrowym koncercie Céline Dion. Wtedy poproszono Garou, by zastąpił Céline i zagrał z jej zespołem. 6 listopada 2000 roku ukazał się owoc tej współpracy, debiutancki krążek Garou pt."Seul". W listopadzie 2003 roku odbyła się premiera płyty pt. "Reviens".

W sierpniu 2004 roku Garou został uhonorowany tytułem jednej z najpotężniejszych postaci w przemyśle rozrywkowym Quebecu.

Ma córkę Emilie, ur. 7 lipca 2001 roku.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło