Gavin DeGraw - teksty piosenek
Gavin Shane DeGraw – amerykański piosenkarz i autor piosenek, grający na pianinie oraz gitarze.

Gavin urodził się 4 lutego 1977 roku w Catskill Mountains (South Fallsburg) w stanie Nowy Jork, USA jako syn strażnika więziennego i specjalistki od leczenia uzależnień, co opisał w piosence 'I Don't Want to Be'. Już jako dziecko rozpoczął naukę gry na pianinie, ale jak sam twierdzi nie lubił ćwiczyć, wolał grać w football. Koncert Billiego Joela, na którym był jako nastolatek wywarł na nim tak duże wrażenie, że porzucił plany kariery lekarskiej i postanowił zająć się muzyką. Razem ze starszym bratem - Joey'em zaczynali od grania coverów, by wkrótce pisać własne piosenki.

Gavin przez jakiś czas studiował w Berklee School of Music, jednak porzucił uczelnię aby rozpocząć karierę muzyczną. Grywał w nowojorskich barach, aż został zauważony przez Clive’a Daviesa z wytwórni J Records. Ta w 2003 roku wydała album 'Chariot', a rok później ukazała się jego akustyczna wersja, zatytułowana 'Chariot Stripped'. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i osiągnęła status platynowej. Promował ją tytułowy singiel ‘Chariot', do którego teledysk wyreżyserował Zach Braff oraz piosenki 'Follow Through' i 'I Don't Want to Be'. Ta ostatnia była nominowana w 2005 roku do dwóch prestiżowych nagród: Billboard Music Award oraz Radio Music Award. Piosenka jest także głównym motywem serialu „Pogoda na miłość” (‘One Tree Hill’). Utwory Gavina były też często wybierane przez uczestników programu 'American Idol' i jego europejskich odpowiedników, dzięki czemu Gavin stał się popularny także za oceanem. Piosenka 'We Belong Together' pojawiła się w filmie „Tristan i Izolda” z 2006 roku. Ścieżka dzwiękowa do filmu "Cztery Gwiazdki" ('Four Christmases') z 2008 roku zawiera 'The Christmas Song' w wykonaniu Gavina. Piosenka "Follow Through" została użyta w reklamie lodów Carte D'or.

Pod koniec 2007 roku Gavin wraz z bratem otworzył w Nowym Jorku bar ‘National Underground’.

Wiosną 2008 roku Gavin wydał długo oczekiwany album, zatytułowany po prostu 'Gavin DeGraw', który promuje singiel 'In Love With A Girl'. Płyta, jako że wyprodukował ją Howard Benson, zwraca się ku ostrzejszym gitarowym brzmieniom.

31 marca 2009 roku premierę miał trzeci album Gavina, zatytułowany ‘Free’. Od poprzednich różni go akustyczne brzmienie i minimalna produkcja. Składa się na niego dziewięć piosenek, w tym cover ‘Indian Summer’ Chris’a Whitley oraz ulubione piosenki jego fanów, które nie znalazły się na poprzednich płytach (m.in. ‘Glass’ i ‘Dancing Shoes’). Promuje go singiel ‘Stay’.

20 września 2011 roku ukazał się czwarty album Gavina, zatytułowany 'Sweeter'. Promuje go singiel 'Not Over You'. Przy produkcji albumu Gavin współpracował m.in. z Ryan'em Tedder'em z zespołu 'OneRepublic', który jest również współautorem 'Not Over You' i tytułowego 'Sweeter'.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło