Paul Mazzolini (pseudonim Gazebo, ur. 18 lutego 1960 w Bejrucie, Liban) - włoski piosenkarz, wykonawca gatunku italo disco. Urodził się w Libanie jako syn włoskiego dyplomaty i amerykańskiej piosenkarki.

Według legendy wypromowanej przez fanów, gry na gitarze nauczył się w wieku 10 lat, by zaimponować nią szkolnej koleżance. Jako nastolatek rozpoczął karierę muzyczną, początkowo były to epizody w zespołach różnych stylów muzycznych - jazz, rock, punk. Punktem zwrotnym okazało się poznanie w Rzymie muzyka, Pierluigi Giombini, podobnie jak Mazzolini zafascynowanego możliwościami syntezatorów. Ich pierwszą wspólną produkcją był skomponowany w 1982 utwór Masterpiece, który zagościł na listach przebojów.

Największy sukces jeśli chodzi o listy przebojów odniósł singel wydany rok później: I like Chopin. Wbrew nazwie utworu, motyw fortepianowy nie jest kompozycją Chopina. Piosenka napisana w tym samym roku dla Ryana Parisa, Dolce Vita, osiągnęła 10 miejsce na niemieckich i 5 miejsce na liście brytyjskich bestsellerów.

Kolejny utwór, Lunatic, wydano w 1984 na płycie o tej samej nazwie, w całej Europie zdołała się ona wedrzeć do dwudziestki najchętniej kupowanych płyt.

Następne jego produkcje nie powtórzyły już sukcesu wyżej wymienionych, aż do jesieni 2006, kiedy to singel Tears for Galileo osiągnął pierwszą pozycję na liście Euro dance.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło