Gentleman

66 tekstów piosenek
Gentleman - teksty piosenek
Gentleman, właściwie Tilmann Otto (ur. 19 kwietnia 1975 roku w Osnabrück) – niemiecki muzyk i . Urodzony w Osnabrück, dorastał w Kolonii. Jamajkę, którą odwiedza regularnie od 17. roku życia, uznaje za swą drugą ojczyznę. Jest synem luterańskiego pastora. Gentleman jest ojcem dwójki dzieci. Związany jest z Tamiką, która śpiewa w zespole Far East Band, towarzyszącym mu od 2002 roku.

Jego kariera rozpoczęła się współpracą z niemieckim zespołem Freundeskreis przy utworze "Tabula Rasa". Duży wpływ na jego muzykę wywarły przede wszystkim utwory Boba Marleya. ale także muzyka takich wykonawców jak: Peter Tosh, Dennis Brown, Sizzla, Anthony B i Tracy Chapman. Śpiewa przeważnie po angielsku bądź w patois, który jest językiem kreolskim używanym na Jamajce.

21 sierpnia 2006 artysta wystąpił w Polsce na reggae dub festival w Bielawie w 2006 r. a także na festiwalu muzycznym Coke Live Music Festival oraz 30 kwietnia 2010 r. w Warszawie i 1 maja 2010 r. w Poznaniu. 20 listopada 2010 r. wystąpił we Wrocławiu na One Love Sound Fest. 20 maja 2011 r wystąpił w Olsztynie na Juwenaliach. 6 sierpnia 2011 wystąpił na XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło