Polska grupa muzyczna wykonująca RAP. Powstała 1997 roku w Warszawie z inicjatywy Eldo i Jotuze. Raperzy początkowo współpracowali z Szychą z Edytorialu.

W wyniku współpracy powstał utwór pt. "24h" umieszczony później na kompilacji pt. Enigma 022 underground vol. 2. W 1998 roku do grupy dołączył instrumentalista Noon z którym raperzy realizują demo pt. EP dzięki któremu grupa zyskała rozgłos. Całość zaowocowała kontraktem płytowym z wytwórnią Blend. W 1999 roku demo pt. EP wydano ponownie jako EP + (wydawnictwo zawierało dodatkowo remixy dwóch utworów pt. "Płaczę rymami" oraz "CHCWD"). Niedługo po ukazaniu się EP do grupy dołączył Ash znany z występów w grupie 3Style, wcześniej występując gościnnie na pierwszym albumie w utworze pt. "Czas". W październiku 2000 roku ukazał się drugi album pt. Światła miasta wydany już dla wytwórni T1-Teraz. Album ten osiągnął spory sukces, jednak dwóch członków zespołu: Ash i Noon zakończyło swoją działalność w Grammatiku. Zespół zawiesił swoją działalność. Eldo zajął się solowymi projektami. Nagrał dwie płyty pt. Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę oraz Eternia. Na początku roku 2004 Grammatik powrócił na scenę z EP pt. Reaktywacja nagranym w wytówrni Embargo Nagrania. W lutym 2005 roku zespół wydał długo oczekiwany przez fanów album pt. 3. W 2007 roku Eldo wydał w MyMusic swój kolejny album pod tytułem '27'. także w tej wytwórni 23 listopada ukazał się długo oczekiwany album Grammatik'a - Podróże.


Dnia 3 maja 2008 roku rozpadł się legendarny polski zespól hip-hop'owy "GRAMMATIK" składający się z 2 znakomitych raperów: Eldoki i Jotuze.


"Dnia 3 maja zespół grammatik skończył swoją działalność, 14 czerwca gramy nasz ostatni koncert razem w pod poznanskich Pyzdrach.
Chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierali nas przez 10 lat naszej przygody z muzyką.
Pozdrawiam"


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło