Guano Apes - teksty piosenek
Guano Apes – niemiecki zespół grający crossover/punk.
Członkowie zespołu pochodzą z Getyngi w Niemczech. W 1996 roku grupa, założona przez gitarzystę Henninga Rümenappa, basistę Stefana Ude oraz perkusistę Dennisa Poschwattę, wzbogacona o wokal mającej chorwackie korzenie Sandry Nasic, wygrała konkurs młodych talentów "Local Heros" i w nagrodę dostała możliwość zarejestrowania pierwszego longplaya. Zawarty na nim materiał szybko znalazł gotową go wydać wytwórnię fonograficzną. Pokryty w wielu krajach, jak miało się okazać, platyną album Proud Like A God ukazał się we wrześniu 1997, pochodzące z niego utwory Open Your Eyes oraz Lords of The Boards szybko zdobyły sobie status przebojów. Po premierze płyty grupa ruszyła w swoją pierwszą europejską trasę koncertową (zawitali m.in. do Polski: koncert 28 lutego 1999 w warszawskiej Proximie).

Po wielu miesiącach koncertów Guano Apes rozpoczęło nagrywanie drugiej płyty. Nowy album zarejestrowano m.in. w belgijskim studiu "Galaxy Studios". Pierwszy singel zwiastujący nową płytę ukazał się 20 marca - zawierał on cover utworu znanej w latach '80 grupy Alphaville pt. Big In Japan. Utwór spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów w całej Europie. 2 maja ukazał się krążek zatytułowany Don't Give Me Names. Album, zawierający m.in. takie przeboje jak No Speech czy Dödel Up, odniósł duży sukces komercyjny, dochodząc do pierwszego miejsca na liście sprzedaży w Niemczech. W samej Polsce znalazł on ok. 40.000 nabywców.

W początkach roku 2002 Sandra Nasic zaczęła pisać teksty na nowy, trzeci już w dorobku zespołu album. Zespół zrezygnował wówczas z koncertów, by w pełni skoncentrować się na nagraniach. 3 lutego 2003, ukazał się trzeci, promowany singlem You Can't Stop Me, album zespołu zatytułowany Walking On A Thin Line. Płyta, na której znalazły się również takie kawałki jak Pretty In Scarlet oraz Quietly, okazała się wielkim przebojem komercyjnym, trafiając do pierwszej dziesiątki sprzedaży we właściwie wszystkich krajach w których się ukazała.

W 2005 roku Guano Apes dało swój ostatni, zamykający trasę koncertową po Niemczech, koncert w karierze. Przyczyną rozpadu zespołu były narastające nieporozumienia na tle finansowym. Od tego czasu Dennis Poschwatta (perkusista GA), Stefan Ude (basista) i Henning Rümenapp (gitarzysta Guano Apes) wraz z nowym wokalistą Charlesem Simmonsem stworzyli nowy projekt pod nazwą "iO" zaś wokalistka Sandra Nasic zaczęła karierę solową.

W 2009 roku nastąpiło zjednoczenie zespołu. Między 30. maja, a 8. sierpnia kapela w starym składzie zagra na 11 festiwalach w 9 krajach Europy. Światło dzienne ujrzała też nowa płyta Bel Air.


Skład zespołu :

* Sandra Nasic (wokal)
* Henning Rümenapp (gitara)
* Stefan Ude (bas)
* Dennis Poschwatta (perkusja)

Albumy studyjne :

* 1997 Proud Like A God
* 2000 Don't Give Me Names
* 2003 Walking On A Thin Line
* 2003 Live
* 2004 Planet Of The Apes
* 2006 The lost (T)apes
* 2011 Bel Air

Single :

* Open Your Eyes (1997)
* Lords Of The Boards (1998)
* Rain (1998)
* Don't You Turn Your Back On Me (1999)
* Big In Japan (2000)
* No Speech (2000)
* Living In A Lie (2000)
* Dödel Up (2001)
* Kumba Yo! (2001, feat. Michael Mittermeier)
* You Can't Stop Me (2003)
* Pretty In Scarlet (2003)
* Quietly (2003)
* Break The Line (2004)
* Oh What A Night (2011)

Inne publikacje :

* 1998 Guano T-Apes (VHS)
* 2000 Don't Give Me Names (VHS & DVD)
* 2003 Guano Apes Single Collection
* 2005 The documentary Guano Apes. Planet of the Apes. (DVD)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło