20 lat Wywroty
GUERNICA Y LUNO - teksty piosenek
Polska grupa muzyczna założona na początku 1992 roku przez Rafała Szymańskiego (pseudo: Ciaho) i Jacka Kaczmarka w Słupsku. Przez zespół przewinęło się wiele osób (m. in. Arek, Michał, Jarek, Tomek, Wojtek, Piotr, Marcin, Sebastian, Mrówa, Gosia, Monika, ), następowały częste zmiany składu. Zespół charakteryzował się radykalnymi tekstami. Od początku zespół był mocno związany z działalnością Federacji Anarchistycznej sekcja Słupsk.

Po rozpadzie powstała plotka że założyciele G.Y.L wyjechali do Gwatemali by walczyć o wolność Indian – powodem było zamieszczenie na stronie www o G.Y.L. sfałszowanego artykułu z "Rzeczpospolitej". Znajduje się na niej do tej pory; w rzeczywistości przerobiony artykuł dotyczył zapatystów i ukazał się 5 stycznia 1994, czyli przed rozpadem G.Y.L. W rzeczywistości była to prowokacja ze strony zespołu, zniechęconego bezkrytycznym przyjmowaniem tekstów i poglądów ze strony publiczności.

Po rozpadzie zespołu w 1996 r., osoby związane z zespołem kontynuowały grę w grupach: Ewa Braun i Wszystkie Wschody Słońca.

Dyskografia:

* Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. Wolność.
* Święta religia anarchii
* Prawdziwie wolny jestem jedynie wtedy, kiedy równie wolnym są wszyscy ludzie, którzy mnie otaczają
* Abyś wiedział, że nigdy nie przegrasz (Guernica y Luno / Janusz Reichel)
* Guernica y Luno / Ewa Braun

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło