Hannah Fury jest amerykańską wokalistką i autorką piosenek, mieszkającą obecnie w Filadelfii (Pensylwania). Urodziła się i spędziła swoje dzieciństwo w Szwecji, skąd pochodzą jej rodzice, po czym wraz z nimi przeprowadziła się do Teksasu w USA.
Hannah Fury jest domorosłym muzykiem, sama nauczyła się grać na fortepianie, po czym potraktowała muzykę na nim komponowaną jako najlepszą formę ekspresji swoich lęków, myśli oraz rozległych filmowych i literackich inspiracji. Styl muzyczny, który uprawia, określa się często mianem dark cabaret, a jej twórczość wielokrotnie przyrównuje się do kompozycji takich szeroko znanych i wpływowych wokalistek jak Kate Bush, Tori Amos czy Lisa Germano. Jej styl i image budzą natomiast nieodparte skojarzenia z Emilie Autumn (tzw. Gothic Lolitha).
W twórczości Hannah Fury dominuje głównie brzmienie fortepianu, keyboardu, gitary basowej oraz - okazjonalnie - automatu perkusyjnego. Znaczna część kompozycji składających się na jej pierwszy długogrający album The Thing That Feels z 2000r. została zainspirowana powieścią "Wicked" autorstwa Gregory Maguire'a.
Oto jej pełna dyskografia:
Soul Poison(EP) (1998)
The Thing That Feels (2000)
Meathook(EP) (2001)
I Can't Let You In(EP) (2003)
Subterfuge(EP) (2006)
Through The Gash (2007)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło