hide - teksty piosenek
Hideto Matsumoto (ur. 13 grudnia 1964 r. ; zm. 2 maja 1998 roku) swój pierwszy kontakt z rockiem zawdzięczał przyjacielowi, który pokazał mu album "Alive II" zespołu KISS. Wkrótce potem otrzymał od babci używaną gitarę - model Gibson Les Paul Deluxe. Będąc w jedenastej klasie założył swój pierwszy zespół - Saber Tiger. W 1986 r. zespół zmienił nazwę na Saver Tiger. Kapela nigdy nie miała stałego składu. 28 stycznia 1987 roku Saver Tiger dał swój ostatni występ w Meguro Rokumeikan, po czym grupa rozwiązała się.

W czasach świetności Saver Tiger Hideto uczył się fachu fryzjerstwa w Roppongi. Porzucił tą profesję w 1985 roku i dołączył do nowo powstałego zespołu X. Razem z Toshim, Yoshikim, Patą i Taijim stał się gwiazdą japońskiej sceny muzycznej. Dopiero wówczas talent Hideto zaczął się ujawniać. Hide napisał wiele utworów dla X Japan. Jego zachowanie na scenie uczyniło go ulubieńcem fanów.

5 sierpnia 1993 roku rozpoczął solową karierę - na początku wydał dwa single ("Eyes Love You" i "50% & 50%") oraz jeden album ("Hide Your Face"). Single zajęły kolejno 3 i 6 miejsce, a album 1 miejsce na liście Oricon (największa japońska lista przebojów - bycie w pierwszej dziesiątce jest ogromnym sukcesem). W następnym latach hide wydał wiele singli i kolejne dwa albumy - "Psyence" i "Tune-Up". Założył studio nagraniowe oraz firmę 'LEMONed' skupiającą grupy grające w podobnym stylu.

W 1996 hide rozpoczął projekt Zilch. Projekt powstał w czasie pobytu Hideto w Los Angeles. Razem z amerykańskimi muzykami hide chciał zdobyć rzeszę fanów z całego świata.

W 1997 roku X-Japan zakończyło działalność, co boleśnie dotknęło hide, który mówił, że "X-Japan było jego życiem". Po rozpadzie grupy Hide popadł w depresję, czuł się bezużyteczny, zaczął coraz więcej pić. Powołał do życia zespół Spread Beaver, w którym grali z nim w czasie jego kariery solowej. W styczniu 1998 Spread Beaver wypuściło swój pierwszy singel - "Rocket Dive". Na kilka dni przed premierą drugiego singla - "Pink Spider", świat obiegła wiadomość, że Hideto 'hide' Matsumoto nie żyje.

W nocy 1 maja 1998 roku, brat hide'a wraz z przyjaciółką, przyprowadził mocno pijanego Hideto do jego apartamentu. Położyli Hideto do łóżka i wyszli. Gdy po kilku godzinach kobieta wróciła, znalazła go w łazience, z ręcznikiem owiniętym wokół szyi i przywiązanym do klamki. Mimo szybkiej reakcji kobiety i natychmiastowego zawiadomienia pogotowia, hide zmarł w karetce 2 maja 1998 o godzinie 8:52.

7 maja w Tsukiji Hongan-ji odbył się pogrzeb Hideto. W tym samym roku Spread Beaver wypuściło album "Ja,Zoo", na którym znalazło się kilka utworów, w których tworzeniu miał udział hide. W tym samym roku grupa rozpoczęła trasę koncertową bez swojego wokalisty i lidera. Wszystkie koncerty odbyły się przed kompletem publiczności.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło