Hillsong United, grupa pozostająca w nurcie christian rock i worship, wywodzi się z australijskiego Hillsong Church, zielonoświątkowego kościoła z siedzibą w północno-zachodnim Sydney. Założony w sierpniu 1983. roku przez Nowozelandczyków Briana i Bobbie Houstonów Hillsong Church pierwotnie znany był jako Hills Christan Life Centre. Kongregacja liczyła wtedy jedynie 45. członków, ale rozrosła się do liczby 900. wyznawców w ciągu czterech lat.

Ponieważ muzyka cały czas ewoluowała, w 1986. roku Houstonowie utworzyli Hillsong Conference, doroczne spotkanie, na którym nauczali i wychowywali muzyków christian. CD z zapisem z koncertów zatytułowane "The Power of Your Love" ukazało się w 1992 roku, a zaśpiewali na nim wokaliści i kompozytorzy tacy jak Geoff Bullock i Darlene Zschech, których twórczość stanowiła podstawę również dla kolejnych albumów Hillsong. Pod koniec lat 90. marka Hillsong była na tyle popularna, że małżeństwo Houstonów zdecydowało się zmienić nazwę kościoła na Hillsong.

Mniej więcej w tym samym czasie ojciec Briana, sławny pastor zielonoświątkowy Frank Houston wywołał wiele kontrowersji, kiedy przyznał się do molestowania nastoletniego chłopca trzydzieści lat wcześniej. Hillsong pozostawał niczym piorunochron wobec zarzutów zarówno ze strony liderów politycznych, jak i dziennikarzy, dotyczących ekstremalnej politycznej postawy i źródła finansowania. Rozpędzona machina spieszyła jednak dalej i w 2004. roku wydawnictwo Hillsong "For All You've Done" znalazło się na szczycie głównej australijskiej listy przebojów pop. Rok później ponad 30 tysięcy ludzi przybyło na lipcową Hillsong Conference. Na początku 2006. roku Houstonowie mieli ponad 19 tysięcy parafian uczęszczających na warsztaty każdego tygodnia.

Hillsong United z początku było młodzieżową grupą Hillsong Church. Nazwano ją wtedy United Live, a jej liderami zostali Reuben Morgana i Marty Sampson. Debiut wydany w 1999. roku, "Everyday", rozpoczął serię albumów nagrywanych co roku w czasie październikowej młodzieżowej konferencji Encounterfest, umożliwiając wzięcie udziału w tych projektach wielu członkom kościoła i przyjaciołom, między innymi popularnej folkowej wokalistce christian, Brooke Fraser.

Gdy Morgan opuścił United Live w 2002. roku, by rozpocząć karierę solową, jego miejsce zajął syn Houstonów, Joel, sugerując zmianę nazwy na Hillsong United. Ich popularność rosła niczym kula śniegowa po obu stronach równika, a wydany w 2006 roku album "United We Stand" stał się najlepiej sprzedającym się chrześcijańskim LP w Kanadzie.

W następnym roku ukazał się "All the Above", pierwszy w pełni studyjny album grupy. Hillsong United promowali go podczas licznych tournee po Ameryce Północnej I Południowej, Europie i Azji.

8. marca 2008 ukazała się dziewiąta płyta zespołu, "The I Heart Revolution: With Hearts As One", stanowiąca pierwszą część trylogii "The I Heart Revolution".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło