Hunter - teksty piosenek
Istnieje więcej niż jeden wykonawca/zespół o nazwie "Hunter":

1.Polski zespół heavymetalowy, założony przez Pawła Grzegorczyka i Grzegorza Sławińskiego w 1985 roku w Szczytnie.

Obecny skład zespołu:

Paweł Grzegorczyk "Drak" - wokal, gitara elektryczna, skrzypce, instrumenty klawiszowe
Darek Brzozowski "Daray" - perkusja
Piotr Kędzierzawski "Pit" - gitara elektryczna, wokal
Michał Jelonek "Jelonek" - skrzypce, głosy
Konrad Karchut "Saimon" - gitara basowa.

Inni (współpraca):

Tomek "Goliash" Goljaszewski - bas
Andrzej "Aka" Karp - bas, Produkcja, wokal, klawisze
Paweł "Zaba" Żełobowski - conga
Marek "Musik" Musik - conga.

Byli muzycy:

Cezary Studnia - wokal
Marek Grzymyslawski - wokal
Robert "Mooha" Ropiak - gitary
Grzesiek "Brooz" Slawinski (?-2008) - perkusja.

Historia

Zespół zosatał założony przez Pawła Grzegorczyka i Grzegorza Sławińskiego w 1985 roku w Szczytnie. Na początku swojej kariery zespół wraz z Robertem Ropiakiem nagrał dwa dema. Zespół aktywnie koncertuje od początku swojej kariery. W 1991 roku koncerty zaczęły odbywać się także w Niemczech i to właśnie po jednym z nich zespół otrzymał propozycję wydania płyty od APN Studio Neustadt GmbH. Po nagraniu materiału, został on zmontowany w studiu nagraniowym S4 w Warszawie, a następnie wydany przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Występowali wtedy jedynie Paweł Grzegorczyk, Tomasz Golijaszewski oraz Grzegorz Sławiński.

W 1996 roku zespół zagrał na Przystanku Woodstock, razem z Robertem Ropiakiem, który powrócił do kapeli na trzy lata. W 1999 roku Ropiak został zastąpiony przez Piotra Kędzierzawskiego. Na gitarze basowej grał wtedy Konrad Karchut.

Zespół został nominowany do Bisera 2005 w kategorii "Najlepsze koncerty ze stemplem jakości BIS Polskie Radio" za trasę koncertową promującą album "T.E.L.I".

Od 2004 zespół organizuje w rodzinnym Szczytnie festiwal Hunterfest. Do tej pory odbyły się 3 edycje: w 2004, 2005 (w 2005 z okazji dwudziestolecia istnienia zespołu) oraz 2006. Festiwal odbywa się w sierpniu na plaży miejskiej. Na festiwal Hunter zaprasza polskie zespoły metalowe jak też gości zza granicy m.in.: Opeth, Fear Factory, Napalm Death.

31 grudnia 2008 roku od zespołu, po blisko 25 latach współpracy, odszedł perkusista, Brooz.
Nowym perkusistą zespołu został Daray, były perkusista zespłu Vader, grający aktualnie również w Dimmu Borgir.

14 kwietnia zespół zapowiada premierę nowej płyty zatytułowanej "HellWood". Płyta została zarejestrowana w styczniu i lutym 2009 w studiach Sonus, Nemezis i Studio X. Nad produkcją całości czuwali Andrzej AKA Karp oraz Paweł DRAK Grzegorczyk. Mix i mastering całości to z kolei dzieło Jacka Miłaszewskiego. Oto jak o albumie opowiada sam Drak:

„Po niemal czterech latach przerwy, oddajemy w Wasze ręce blisko godzinną płytę z muzyką inspirowaną tym razem naszymi ulubionymi a przy okazji kultowymi filmami. Od tytułu począwszy, poprzez muzykę, teksty a kończąc na warstwie graficznej będzie to muzyczna, parafilmowa podróż do najdalszych zakamarków nie tylko Waszych snów i marzeń, ale także koszmarów i lęków. Soundrack do filmu zwanego życiem. To jednak nie wszystko. Filmy były bowiem jedynie punktem wyjścia do wielu rozległych, nierzadko bardzo mocnych tematów, które na niej odnajdziecie. Padło wiele nowych i bardzo ciężkich słów i dźwięków... Tak właśnie się dzieje, gdy świat baśni i fantazji przeplatający się z horrorem życia - spotykają muzykę... W warstwie muzycznej tym razem mamy niespodziankę dla fanów wszystkich naszych poprzednich płyt. Można powiedzieć, że jest to miejscami swego rodzaju synteza, nierzadko dość przewrotna synteza. Ale „HellWood” nie tylko łączy w sobie moc „Requiem”, magię „MedeiS” i ciężar „T.E.L.I...” .Tym razem posunęliśmy się znacznie, znacznie dalej... O wiele dalej niż na wszystkich naszych poprzednich płytach razem wziętych...”

Album „HellWood” został nagrany w składzie: Paweł "Drak" Grzegorczyk, Piotr "Pit" Kędzierzawski, Michał "Jelonek" Jelonek, Konrad "Saimon" Karchut i Dariusz "Daray" Brzozowski.

Dyskografia:

Requiem (1995)
Live (2001)
Medeis (2003)
T.E.L.I... (2005)
T.E.L.I... (english version) (2005)
HolyWood (2006)
HellWood (2009).2. Niemiecki zespół heavymetalowy, założony w 1983 pod nazwą Redbacks i w tym samym roku przemianowany na Hunter. Zespół został rozwiązany w 1989 roku.

Ostatni skład:
Bertram Wegmann (Rusty Wayman) - wokal
Stefan Brandtner (Steven Brandy) - gitara
Jochen Meister - gitara
Christian Marxx (Chris J. Marxx) - bas
Bernd Herrmann (Paul B. Hermann) - perkusja.

Byli muzycy:
Stefano Poccioni - wokal (pod nazwą Redbacks)
Peter Hartung - gitara
Patrick Schwab - gitara
Nico Bourtris - bas.

Dyskografia:
* "Fighting For You On Stage" - demo wydane pod nazwą Redbacks (1983)
* "Sign Of The Hunter" - album (1985)
* "Wheels Turn On And On" - 7'' EP (1985)
* "Keep The Change" - album (1987).


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło