20 lat Wywroty

Ich Troje

72 teksty piosenek
Ich Troje - teksty piosenek
Ich Troje – polski zespół pop/rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. W latach 2001-2004 jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych zespołów w kraju. Był reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji w 2003 w Rydze (z piosenką Keine Grenzen zajął 7. miejsce) oraz w 2006 w Atenach (z piosenką Follow My Heart nie weszli do finału, plasując się na 11. miejscu w półfinale).

W skład zespołu obecnie wchodzą: Justyna Panfilewicz, Jacek Łągwa i Michał Wiśniewski.

Przez pięć pierwszych lat swojej działalności Ich Troje było mało znaną grupą muzyczną. Tworzyli go wówczas: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme, którzy razem nagrali: Intro, ITI CD, The best of... i 3. Magda Femme odeszła w 2001 z zespołu, a zastąpiła ją Justyna Majkowska. Z nią Ich Troje wydało 2 płyty: Ad. 4 i Po piąte... a niech gadają; zaśpiewała także na krążku The best of... Ich Troje.

O Ich Troje stało się głośno dzięki piosence Powiedz, która znalazła się na płycie Ad. 4. Tą piosenką zespół wyśpiewał sobie nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu i Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobył główną nagrodę. Swój sukces komercyjny zawdzięcza w dużym stopniu promocji telewizyjnej. Zaistnieli w ogólnopolskich mediach dzięki Ninie Terentiew i TVP 2.

Justynę Majkowską miała zastąpić Niemka Elli Mücke, jednak trudno jej było przełamać barierę językową. Z tego powodu nową, i już ostatnią, wokalistką zespołu została Anna Wiśniewska, laureatka Szansy na sukces.

Zespół oficjalnie zakończył swoją działalność 31 grudnia 2004, jednak został reaktywowany po festiwalu Top Trendy w Sopocie. Pod koniec 2005 roku zespół zgłosił dwie swoje piosenki do polskich Preselekcji Eurowizji 2006. Do finału zakwalifikował się utwór Follow My Heart. 28 stycznia 2006 grupa w powiększonym składzie (wraz z Realem McCoyem i byłymi wokalistkami zespołu: Magdą Femme i Justyną Majkowską, które wróciły do zespołu na czas 10-lecia), wygrała polskie eliminacje do konkursu Eurowizji.

Niedługo po wygranej w krajowych preselekcjach Michał Wiśniewski i Anna Wiśniewska wyruszyli w trasę koncertową po USA i Kanadzie. W 2006 roku nie zakwalifikowali się do finału Eurowizji - zespół zajął 11. miejsce w półfinale, a do finalu przechodziło 10 pierwszych zespołów.

31 sierpnia 2007 w Kielcach odbył się specjalny koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Tytuł koncertu: 10 lat Ich Troje, ... a niech gadają!. Koncert prowadził Krzysztof Ibisz. Koncert był emitowany w Polsacie i obejrzało go 3,56 mln widzów. 28 października 2008 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się specjalny koncert zespołu, emitowany przez telewizję Polsat - Zawsze naprzód, nigdy wstecz - 13 powodów. Oprócz znanych przebojów zespół wykonał także kilka utworów z nowej płyty. Koncert poprowadzili Maciej Dowbor i Katarzyna Cichopek. Gośćmi specjalnymi byli Boney M. oraz UK Legends. Z pokazem tanecznym wystąpili również Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel i Żora Koroliov. Wszystkie utwory wykonano z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Skład:

* Michał Wiśniewski (założyciel)
* Jacek Łągwa (założyciel)
* Magda Femme (od 1995-2001)
* Justyna Majkowska (od 2001-2003)
* Anna Wiśniewska (od 2003-2010)
* Jeanette Vik (od 2010-2011)
* Justyna Panfilewicz (od 2011)

i plątali się w afery długo i szczęśliwie...

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło