Imogen Heap (ur. 9 grudnia 1977 w hrabstwie Essex) – angielska multiinstrumentalistka, piosenkarka, kompozytorka, muzyk, twórczyni tekstów, producent muzyczny. Tworzy i produkuje w gatunkach muzycznych: , , , i . Jest byłą członkinią i wokalistką zespołu muzycznego Frou Frou, jej wspólnego projektu muzycznego z Guyem Sigsworthem.
Jej debiutancki album, I Megaphone został wydany w 1998 na rynku międzynarodowym przez Almo Sounds, otrzymując pochlebne opinie krytyków, którzy porównywali utwory do twórczości PJ Harvey, Kate Bush i Annie Lennox.
Imogen Heap zdecydowała się na wydanie swojej nowej płyty samodzielnie w Wielkiej Brytanii, zakładając w tym celu własną firmę Megaphonic Records. Album Speak For Yourself jest kompletnie opracowany przez nią samą od A do Z, łącznie z szatą graficzną.
Najnowszy, długo oczekiwany przez fanów album, Ellipse, został wydany w 2009 roku i jest promowany przez singiel First Train Home.

Albumy solowe:
I Megaphone (1998)
Speak For Yourself (2005)
Ellipse (2009)

Single solowe:
Getting Scared (1998)
Shine (1998)
Come Here Boy (1998)
Hide And Seek (2005)
Goodnight and Go (2006)
Headlock (2006)
Not Now But Soon (2008)
First Train Home (2009)

Oficjalna strona artystki: http://www.imogenheap.com/

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło