Incubus - amerykański zespół grający połączenie głównie rocka i funk metalu. Powstał w 1991 w Calabasas w stanie Kalifornia. Powstanie Incubusa jest związane z przyjaźniami z czasów szkolnych. Wokalista Brandon Boyd poznał perkusistę Jose Pasillasa w szkole podstawowej. W szkole średniej spotkali gitarzystę Mike'a Einzigera, a niedługo później basistę Alexa Katunicha. Wkrótce powstał Incubus i zaczęli grać na imprezach w okolicach Los Angeles. W 1995 do zespołu dołączył DJ Lyfe, czyli Gavin Koppel.

W 1997 pod okiem producenta Jima Wirta nagrali swoją pierwszą EP "Enjoy Incubus". W tym samym roku powstał pierwszy ich album "S.C.I.E.N.C.E.".

Zauważono potencjał zespołu, co przełożyło się na występy w Europie wraz z Kornem, jednak prawdziwa kariera była dopiero przed nimi. W 1999 wydano przełomowy album "Make Yourself" z przebojami "Pardon Me", "Stellar", "Drive", który pokrył się podwójną platyną, a w 2001 "Morning View", który radził sobie równie dobrze debiutując na 2. miejscu listy Billboardu.

W 2004 nagrano kolejny album A" Crow Left of the Murder...", a pod koniec 2006 światło dzienne ujrzała płyta "Light Grenades".

Po długim oczekiwaniu na kolejny album, 16 czerwca 2009 ukazała się płyta "Monuments And Melodies" - kompilacja hitów, niewydanych utworów oraz 5 nowych kawałków.

Najnowsza płyta została wydana 12 lica 2011, nosi nazwę "If Not Now, When?". Jej pierwszy singiel to piosenka "Adolescents".

Skład:
-Brandon Boyd - wokal
-Mike Einziger - gitara
-Jose Pasillas - perkusja
-Chris Kilmore - turntablizm, instrumenty klawiszowe, efekty dźwiękowe
-Ben Kenney - gitara basowa

Dawni członkowie
-Dirk Lance - gitara basowa (1991-2002)
-DJ Lyfe - turntablizm (1996-98)

__________________
W 1986 roku powstał również inny zespół Incubus grający death/trash metal, lecz w 1999 zmienił on nazwę na Opprobrium.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło