Infernal - duński duet tworzony przez Lina Rafn i Paw Lagermann. Zespół zasłynął w 1997 roku po wydaniu singla "Sorti De L'enfer". początkowo zespół składał się z trzech osób: Lina Rafn, Paw Lagermann i Søren Haarh, który opuścił zespół w 1999 roku.
Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1998 i odniosła spory sukces. W 2001 roku ukazały się kolejne dwa albumy: "Waiting for Daylight" i "Muzaik". Ostatnia jak dotąd płyta zespołu zatytułowana "From Paris to Berlin" ukazała się w 2004 roku. Pierwszy singiel o tej samej nazwie odniósł międzynarodowy sukces i gościł na wielu listach przebojów. Kolejnymi singlami były piosenki: "Keen on Disco" (2005), "A to the B" (2005), "Ten Miles" (2005). Jesienią 2006 roku Infernal zaprezentował kolejny singiel - "Self Control" - cover słynnego przeboju Laury Branigan z 1984 roku. Ostatnim jak dotąd singlem z płyty "From Paris to Berlin" jest wydana na początku 2007 roku piosenka "I Won't Be Crying" (która zawiera sample z kawałka Depeche Mode pt. "Stranglove").

oficjalna strona:http://www.infernal.dk/uk/


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło