20 lat Wywroty
Janusz Panasewicz (właściwie Jan Panasewicz) ur. 18 stycznia 1956 w Lipsku w województwie podlaskim) – polski wokalista rockowy, członek zespołu Lady Pank, autor tekstów.

Ukończył szkołę podstawową w Olecku, a w 1975 zdał maturę w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, gdzie był również uczniem średniej szkoły muzycznej. Jeszcze w trakcie nauki w liceum w 1973 roku zajął VI miejsce na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Po maturze Janusz podjął pracę w Oleckim Domu Kultury. Następnie, podczas odbywania służby wojskowej, śpiewał w zespole wojskowym Desant. Podczas trwania służby, dzięki Andrzejowi Mogielnickiemu (z którego żoną śpiewał w zespole Desant), trafił do zespołu Lady Pank (1982 r.), którego wokalistą pozostaje do dnia dzisiejszego.

Poza Lady Pank występował i nagrywał m.in. z: Krystyną Prońko ("Firma ja i ty"), Piotrem Zanderem ("Brzydkie dzieci", "Neapolitano"), Robertem Gawlińskim ("Choćby nie wiem co") i Perfectem (koncertowe "Niewiele Ci mogę dać").

Ożenił się z Bogusławą Ossowską w 1980 roku, obecnie rozwiedziony, ma syna Wojciecha (ur. 1980). Wraz z Ewą Smolarczyk ma dwóch synów bliźniaków - Brunona i Juliusza (ur. grudzień 2007).

19 września 2008 została wydana jego pierwszego solowego albumu wokalisty. 16 lipca 2008 roku miała miejsce na antenie RMF FM premiera pierwszego singla Panasewicza – "Po co słowa".

Dyskografia

'Panasewicz':

1. Obudź się 2. Po co słowa 3. Serce jak głaz 4. Rio 5. Olecko 6. Irlandzkie serce 7. Włóczykij 8. Zapomniałaś że 9. Wielki świat 10. Przystanek 11. Nadzieja się nie kończy


Janusz Panasewicz wziął udział w nagraniu wszystkich płyt zespołu Lady Pank.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło