"Mucha Nie Siada" to wspólna płyta opolskiego wokalisty Jareckiego oraz producenta/rapera BRK. Duet postanowił połączyć siły i zaskoczyć słuchaczy pozytywnym brzmieniem zawartym na 19 świeżych utworach.

Zbliżające się wydawnictwo jest efektem wielomiesięcznej pracy artystów, którzy konsekwentnie realizują swoją wizję muzyki, nie bacząc na przeciwności losu czy najnowsze trendy rynkowe.

"Mucha Nie Siada" to połączenie różnych stylów muzycznych z namacalną przewagą dobrego rapu. Część utworów zawiera luźny przekaz podany w formie beztroskiego Hip Hop'u, sprawiając, że kończyny same poruszają się w rytm muzyki. Nie zabrakło także poważniejszych kawałków traktujących o tych mniej przyjemnych stronach życia. Całość jest jednak ciekawa i zróżnicowana.

Znaczna część albumu została wyprodukowana przez BRK co sprawia, iż krążek jest spójny. Dodatkowe podkłady autorstwa legendarnego DJ 600V, cenionego Bob Air'a, utalentowanego Metro oraz wszechstronnego Mesa urozmaicają płytę w subtelny sposób, nie zatracając jej oryginalnej warstwy. Krążek został ubarwiony gościnnymi zwrotkami GrubSona (3oda Kru), Mesa (2cztery7), Okolicznego Elementu (Dinal), Cheeby (EastWest Rockers), 10lexik, Ifi, Szczub oraz Jahdeck (Al-Fatnujah).


Nasza muzyka jest jak punkt widzenia – zmienna względem siedzenia – w tych słowach Jarecki i BRK zamykają opis swojego nowego krążka. 'Punkt widzenia' to drugi po wydanym w 2010 r. 'Mucha nie siada' album opolskiego duetu będący niejako kontynuacją tego pierwszego. Artyści nadal poruszają się w klimacie hip-hopowym. Dalecy są jednak od zamykania się na jeden gatunek muzyczny. W efekcie na płycie nie brakuje więc np. funkowych aranżacji czy śpiewanych refrenów.

Wydawnictwo zawiera 15 rozstrzelonych, jak określają je BRK i Jarecki, numerów. Swoimi umiejętnościami wokalnymi wzbogacają je: GrubSon, Skorup, Cheeba, Udoo i Strażak Sam. Za produkcję muzyczną odpowiada oczywiście BRK, ale w niektórych utworach nieoceniony okazał się być również talent Eproma oraz TrzyBita.

Będący efektem dwuletniej pracy album otwiera kompozycja pod enigmatycznym tytułem „Atak”, zamyka natomiast wymowny „Koniec”. Promują go m.in. single: „Otwórz szeroko oczy” i „S.O.S”. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło