John Clayton Mayer (ur. 16 października 1977 w Bridgeport w stanie Connecticut) – amerykański kompozytor, wokalista i gitarzysta. Karierę muzyczną rozpoczął w 1996 r. W swojej muzyce łączy style pop, rock, blues i soul. John Mayer urodził się w 1977 roku jako drugi z trzech synów Margaret i Richarda Mayera. Wychował się i uczęszczał do szkoły w Fairfield w Connecticut. Gdy usłyszał solówkę gitarową Marty McFlaya z filmu "Powrót do przyszłości", zaczął interesować się tym instrumentem. Gdy miał 13 lat ojciec wypożyczył dla niego gitarę i gdy sąsiad podarował mu kasetę z nagraniami Steviego Raya Vaughana, Mayer odkrył swoją miłość do bluesa. Po dwóch latach nauki gry został członkiem grupy Villanova Junction, z którą występował w barach bluesowych.

W wieku lat 17 Mayer spędził kilka dni w szpitalu ze względu na arytmię serca. Mayer wyznał, że po tym przeżyciu zaczął pisać teksty piosenek.

Po ukończeniu szkoły ponad rok pracował na stacji benzynowej i za oszczędzone pieniądze kupił pierwszą gitarę, oryginalną Stevie Ray Vaughan Fender Stratocaster, na której gra do dziś.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło