Jon Bon Jovi urodził się 2 marca 1962 roku. Naprawdę nazywa się John Francis Bongiovi Junior. Imię dostał po ojcu, który najpierw nazywał się Gian Boungiovanni, jednak później zmienił nazwisko na John Bongiovi.
Jon jest w trzech czwartych Włochem, a w jednej czwartej Irlandczykiem. Jego ojciec był Włochem (pracował jako fryzjer męski), a matka (Carol Sharkey, była jednym z pierwszych króliczków Playboya) pół Włoszką, pół Irlandką.
28 kwietnia 1989 roku Jon ożenił się z Dorotheą Hurley, z którą ma czwórkę dzieci (Stephanie Rose, Jesse James Louis, Jacob Hurley i Romeo Jon).
Jon Bon Jovi wydał dwie solowe płyty: „Destination Anywhere” i „Blaze of glory”, na której umieścił piosenki napisane specjalnie na potrzeby filmu „Młode Strzelby 2”.
Jona możemy zobaczyć w wielu filmach, np „Podaj dalej”, „Księżyc i Valentino” czy „U-571”. Jon zagrał również rolę Victora Morrisona w serialu „Ally McBeal”.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło