20 lat Wywroty
José González urodził się w 1978 roku w Szwecji. Jest zarówno wokalistą jak i autorem tekstów, a jego album "Veneer" zyskał status złotej płyty. González zaczynał od występowania w grupie Back Against The Wall w Göteborgu. Muzyka zespołu inspirowana była twórczością Black Flag, The Mistfits i Dead Kennedys. W latach 1993-98 artysta grał z kolei w Renascence. Debiutancka płyta Gonzáleza zatytułowana "Veneer" ukazała się w 2003 roku w Europie, a dwa lata później w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na albumie słychać charakterystyczną dla José gitarę klasyczną i ciepły wokal. Oprócz własnych utworów, na krążku można było znaleźć covery m.in. "Heartbeats" grupy The Knife (który bardzo szybko stał się przebojem) oraz "Love Will Tear Us Apart" Joy Division.

Drugi album zatytułowany "In Our Nature" znalazł się na sklepowych półkach we wrześniu 2007 roku. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w mediach, podobnie jak debiut artysty. In Our Nature zawiera między innymi cover utworu "Teardrop" duetu Massive Attack.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło