POLSKA. OLSZTYN.
Osiedle Dajtki ulica Zbożowa rok 1994 …
…bracia Krzysztof i Rafał Bykowski wraz z kolegami z osiedla zakładają grupę DAR LASU. Po serii kilku koncertów w domach kultury i lokalnych pubach grupa kontynuuje swoją działalność. Na początku 1995 do grupy w charakterze wokalisty dołączył przyjaciel Rafała – Dawid Przyborowski człowiek z tej samej ulicy, świeżo upieczony fan Illusion i niewolnik kiełkującego grunge’u. Wraz z jego pojawieniem, zmienia się nazwa grupy na WILD STONE ( nazwa zapożyczona z deski surfingowej, na którą Krzysiek natknął się w garażu swojego kolegi). W marcu 1995 powstaje pierwsze demo grupy cztery utwory ( O Tobie, Lęk, Być,...).
W wyniku zmiany gitarzysty do grupy dołącza 16 –letni Cezary BIedulski.
Krystalizuje się pierwszy stabilny skład:
Krzysztof „Byku” Bykowski – bas
Rafał „Faja” Bykowski – perkusja
Jacek „Charchąs” Charkiewicz – gitara
Dawid „Łysy” Przyborowski – wokal
Cezary Biedulski – gitara
WILD STONE gra koncert gdzie popadnie, dzięki czemu w regionie stają się coraz bardziej znani. Pojawiają się pierwsze wzmianki w prasie. Wiosną 1996 w Olsztyńskim studio Selani nagrywają swoje II demo pt. „Nie ma żartów” materiał otwiera im drogę do festiwalu w Węgorzewie i MAYDAY ROCK FESTIWAL w Głogowie.
Ciągłe koncert i chęć jak najlepszej prezentacji na festiwalach są dopingiem do intensywnego koncertowania. W lipcu grupa startuje w przeglądzie zespołów w Węgorzewie jednak poza żywiołowością nic nie wieńczy występu.
Chwilę później po przejściu eliminacji live w Głogowie WILD STONE kwalifikuje się do finału i wygrywa MAYDAY ROCK FESTIVAL w 1996 roku (13 września). Na festiwalu poznają Radka Konarskiego (BMG) członka jury, który z czasem zostaje managerem grupy.
Ciągłe koncert i regularne próby sprawiają, że grupa gra coraz sprawniej i tworzy nowe utwory.
W 1997 intensywnie liderujący Byku do spółki z Czarkiem wpadają na pomysł, aby do demo „Nie ma żartów” dołożyć jako pierwszy utwór III paski ( wersja live z koncertu na rzecz WOŚP w Olsztynie) i kilka utworów lokalnych zespołów. Taką kompilację utworów zatytułowaną „III Paski” chłopcy wysyłają na eliminacje Festiwalu Prince Rock Węgorzewo 1997 i zgłaszają się jako… Kangaroz.
Problem w zmianie polegał przede wszystkim na trudnościach w skandowaniu przez fanów nazwy ulubionej grupy, oraz to, że na festiwal nie można było zgłaszać się tym samym grupom dwa razy pod rząd.
Zakwalifikowani do festiwalu grają na nim …
Tym razem zauważyli ich wszyscy …
Publiczność – Nagroda Publiczności
Dziennikarze – Nagroda Dziennikarzy
Jury – II nagroda JURY

Menedżer Radek Konarski –(BMG) przedstawia rodzimej wytwórni KANGAROZ jako grupę z ogromnym potencjałem i jeszcze większym zapałem. Z ramienia wytwórni grupa dostaje producenta – Titusa z Acid drinkes , wprowadza on ekipę w świat twardego Rock n’ Roll’a.
Pod okiem producenta powstaje utwór NARKO – roboczo nazywany „Titusowy”
Współpraca z BMG… nie dochodzi do skutku.
Wytwórnia zainteresowana masowym słuchaczem zaprzestaje współpracy z KANGAROZ.
Po trudnym rozczarowaniu chłopcy biorą się do pracy. Pojawia się AMIGOS z Wojtkiem Fertaczem prezesem i Kostkiem Yorjadisem w roli producenta muzycznego.
Radosław Konarski odchodzi od BMG wraz z KANGAROZ i staje się od tej pory oficjalnym managerem zespołu działającego już z ramienia AMIGOS.
Umowa wydawnicza pomiędzy Amigos M.D.C. a Kangaroz zostaje podpisana 7 września 1997, a więc prawie równo po roku od sukcesu w Głogowie.
Już w październiku 1997 roku w studio Radia Olsztyn powstaje pierwszy singiel grupy a na nim 2 utwory:
NARKO i III Paski.
Pod skrzydłami AMIGOS grupa tworzy materiał na swoją debiutancką płytę. Pojawiają się pierwsi sponsorzy i sesje zdjęciowe. Informacje o KANGAROZ idą na cały kraj.
Jesienią 1998 roku w warszawskiej Fabryce Norblina powstaje pierwszy teledysk do utworu III Paski. Jeszcze tej samej jesieni w specjalnie kupionej na tą okazję Skodzie Felicji chłopaki ruszają w pierwszy press-tour zaopatrzeni w singiel i teledysk.
Trasa wiedzie przez całą Polskę. Śpią gdzie popadnie, odżywiają się głównie parówkami i suchym chlebem. Byku, Łysy i Radek jadąc wspólnie po kraju stanowią forpocztę przyszłych sukcesów i porażek. Odwiedzają gro polskich rozgłośni radiowych oraz wiele stacji TV.
AMIGOS zmienia charakter na managment i nawiązuję współpracę z Universal Music Polska.
Zmienia się też gitarzysta. Powody rodzinne sprawiają, że w miejsce Jacka Charkiewicza do zespołu dołącza Piotr „BAZYL” Skoczek
17 marca 2000 roku chłopaki podpisują trójstronną umowę z Universal Music Polska jako wydawcą a Amigos jako managmentem.
W ramach sprawdzianu wytwórnia ustawia zespół jako support przed Bloodhound Gang w warszawskiej Stodole, oraz przed Dog Eat Dog na warszawskiej Agrykoli. Oba koncerty mają miejsce w 2000 roku. KANGAROZ pokazali, na co ich stać.

Stale grają próby i koncertują z nowopowstałym materiałem „ ogrywając się przed płytą”
We wrześniu 2000 rozpoczynają się nagrania I albumu w gdańskim Studiu ELEKTRA należącym do Adama Toczko i członków grupy Blenders. Realizacja z przerwami trwa do kwietnia 2001 r.
Latem 2001 r. ukazuje się wreszcie I płyta Pt. „KANGAROZ”.
Powstaje pierwsza strona internetowa zespołu. Chłopaki ruszają w drugi press tour oraz trasę koncertową Hydrotour obejmującą ok. 30 miast.
3 single promujące album dotarły do pierwszych miejsc lokalnych rozgłośni radiowych w całym kraju, zaś pochodzące z tej płyty utwory Pt. " Kolorowe sny"
( cover znanego przeboju Grupy Just 5 ) , "Impra" , "Każdej nocy" i "Gdy nie wiesz" znalazły się na soundtrackach do filmów "Gulczas, a jak myślisz?" oraz "Reich" Władysława Pasikowskiego z główną rolą Bogusława Lindy.
W listopadzie 2001 na specjalne zaproszenie konsula Polskiego na Ukrainie grupa zagrała dwa koncerty we Lwowie i Równem gdzie spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem.
Na przełomie roku z przyczyn zawodowych zespół opuścił Piotr Skoczek zaś w jego miejsce pojawił się Michał Bagiński.
Pod koniec lipca 2002 Kangaroz zagrał 3 koncerty w Rosji ( 2 x Samara, Togliatti ) gdzie wzbudzili ogromne zainteresowanie i uzyskali oficjalny Certyfikat Gwiazdy Muzyki Rockowej.
Na początku sierpnia 2002 na specjalne zaproszenie Jerzego Owsiaka grupa zaprezentowała się przed wielotysięczną widownią na Przystanku Woodstock w Żarach. Koncert wielokrotne emitowały takie stacje telewizyjne jak TVP 2 i VIVA Polska.

W ramach akcji „Pokolenia w kwestii Hymnu” Kangaroz nagrali własną interpretację Mazurka Dąbrowskiego, która ukazała się w 2004 r. na składance wydanej przez Fundację „Salon 101” z takimi artystami jak Stanisław Sojka, Kazik, Trebunie Tutki, Urszula Dudziak, Kapela ze wsi Warszawa oraz wieloma innymi.
19 maja 2003 Kangaroz jako pierwszy zespół w Polsce wykonał własną aranżację „Mazurka Dąbrowskiego” w programie Kuby Wojewódzkiego w telewizji Polsat.
16 Czerwca 2003 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Inny”, na której znalazło się 12 nowych kompozycji w stylistyce charakterystycznej dla „piątki” z Olsztyna.
Płytę promowały dwa single oraz dwa teledyski. – INNY… i DLA TAKICH CHWIL

W sierpniu chłopaki ponownie wystąpili w Żarach, gdzie nie po raz pierwszy dali znakomity koncert.
Rok 2004 - rok inicjujący zmiany.

Dawid Przyborowski porzuca KANGAROZ odchodząc do grupy Blenders
Jego miejsce zajął grający już w zespole na instrumentach perkusyjnych Aleksander „OLO” Ostrowski.
Nowy dwudziestoletni wówczas wokalista –multiinstrumentalista, pozwolił KANGAROZ poeksperymentować ze swoim stylem. Odmienne fascynacje muzyczne OLKA i jego możliwości wokalne pozwoliły na rozszerzenie spektrum muzycznego grupy.
Trwają próby i przygotowania do sesji nagraniowej przed III płytą.
Na chwilę przed wejściem do studia zespół podziękował Michałowi Bagińskiemu a na jego miejsce wszedł Paweł „Yoda” Jodko.
Chcąc zaznaczyć pojawiające się zmiany KANGAROZ zmienia nazwę na KANGAROS
W roku 2004 w Olsztyńskim STUDIO X pod okiem Marcina Kiełbaszewskiego rozpoczęła się pierwsza część sesji nagraniowej, na której zespół nagrał 5 utworów. Stworzony przez OLKA utwór „NAME OF LOVE” okazał się, ( choć nie było to zamierzone działanie) tworem noszącym ( według opinii przyjaciół zespołu) znamiona hitu a fakt, że został wyłoniony na przesłuchaniach przez Jury złożone z Managerów Scen Polskich sprawił, że w czerwcu 2005 grupa została zakwalifikowana z utworem „ Name Of Love” do jednego z trzech największych Polskich festiwali - Festiwalu TOPtrendy.
Powstaje teledysk do utworu.
Do zespołu dołącza 18-letni Robert krawczyk – klawisze.
Zespół podpisuje 3 letni kontrakt z firmą Agencja Animacji.
W wyniku głosowania widzów Polsatu i słuchaczy Radia ESKA, Kangaroz dotarło do finału w kategorii Trendy jawiąc się jako potencjalna nadzieja muzyczna roku.
Zajęli tam IV miejsce według sms-ów oddanych w trakcie trwania koncertu.
Miesiąc po festiwalu zaprzyjaźniona na Festiwalu TOPtrendy Katarzyna Wilk nagrywa z Czarkiem utwór „Zaniedbana Miłość”.
Pojawia się singiel zapowiadający album.
Chłopcy koncertują i przygotowują materiał na III płytę.
Efektem kolejnego wejścia do studia jest 6 nowych utworów.
Według zespołu, powstający w takich odstępach czasu materiał nie tworzy zwartej całości w wyniku, czego zapada decyzja o dalszych próbach i kolejnych sesjach nagraniowych.
Kangaroz coraz mniej eksperymentuje ze stylem. Powstające w trakcie prób utwory coraz bardziej przypominają stylistykę dwóch poprzednich płyt. Finalne próby odbywają się już tylko w trio Czarek, Byku, Faja.
Grupa wraca do korzeni zarówno muzycznie jak i w pisowni – KANGAROZ
2 czerwca 2006 roku odbył się koncert jubileuszowy podsumowujący 10 lat pracy artystycznej grupy jako KANGAROZ. Na koncercie pojawili się zaproszeni goście ( wokaliści znanych olsztyńskich zespołów), którzy wykonali utwory z repertuaru jubilatów. Oprawa koncertu jak przystało na rangę wydarzenia odbiegała od poprzednich koncertów grupy.

W czerwcu 2006 związany kontraktem zawodowym Krzysztof „Byku” Bykowski wyjeżdża do Moskwy gdzie sławi dobre imię zespołu i zajmuje się promocją KANGAROZ na wschód od domu. Jego miejsce zajmuje Krystian Zemanowicz.

Ostatnia sesja nagraniowa ( 6 nowych utworów – wszystkie weszły na III płytę) pozwala zamknąć trwające ponad 3 lata nagrania.
Na skutek niezgodności w kwestiach muzycznych zespół opuszcza Aleksander Ostrowski a rolę wokalisty bierze na siebie Czarek i Robert.
Agencja Animacji podpisuje umowę z firmą AMIGOS, na podstawie której wspólnie stają się wydawcami nowego materiału.
Prace nad albumem osiągają finisz. Z powstałych w trakcie 3 letnich nagrań około 40 utworów 15 pojawia się na płycie. Powstaje III płyta KANGAROZ pt. „Oddychaj”
Premiera 04 czerwca 2007. W grudniu 2007 roku do KANGAROZ dołączył nowy gitarzysta - Radosław Saniewski, znany do tej pory z olsztyńskiej grupy K.O.M.P.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło